Strona głównaAKTUALNOŚCIGładka przeprawa tenisistów przez pierwszą rundę

Gładka przeprawa tenisistów przez pierwszą rundę

Gładka przeprawa tenisistów przez pierwszą rundę

Polscy tenisiści na wózkach Kamil Fabisiak oraz Tadeusz Kruszelnicki mają za sobą pierwsze mecze w turnieju Megafon Dreamcup rozgrywanym w rosyjskim Sankt Petersburgu. Biało-czerwoni bez straty seta pokonali w pierwszej rundzie reprezentantów gospodarzy.

Rozstawiony z dwójką Kamil Fabisiak, zeszłoroczny półfinalista, pokonał w dwóch setach po 6:0 Władysława Minnekajewa, Tadeusz Kruszelnicki natomiast z takim samym wynikiem zakończył mecz z Aleksandrem Amelinem. Biało-czerwoni w ćwierćfinale ponownie spotkają się z Rosjanami. Fabisiak zagra z Ildusem Szaichislamowem, a Kruszelnicki z Leonidem Szewczykiem. W przypadku zwycięstw naszych tenisistów zmierzą się ze sobą w półfinale.

Dziś  biało-czerwoni zagrają również w grze podwójnej. W ćwierćfinale Fabisiak i Daniel Caverzaschi z Hiszpanii – rozstawieni z jedynką, zagrają z rosyjską parą Alieksiew Grebniew/Leonid Gubanow. Grajacy z trójką Kruszelnicki i jego rosyjski partner Szaichislamow zagrają przeciwko Aleksandrowi Amelinowi i Jurijowi Gołowinowi.

Warto odnotować, że dla Fabisiaka to drugi tegoroczny turniej, w marcu wygrał turniej deblowy oraz awansował do półfinału gry singlowej w Biel-Bienne w Szwajcarii. Dla drugiego naszego doświadczonego tenisisty to pierwszy turniej w tym roku.

Fot. Andrzej Chrobot /SIKT PŁOCK.

Podziel się:
Oceń ten wpis
Brak komentarzy

Zostaw komentarz