XII Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie w Pjongczangu trwają w najlepsze. Specjalnie dla Was zebraliśmy w jednym miejscu wyniki wszystkich startujących w Korei Polaków, które na bieżąco będą podlegać aktualizacji 🙂

Iweta Faron (biegi narciarskie i biathlon – LW8)

Sylwetka zawodniczki (kliknij)

– biathlon, sprint 6 km (poz. stojąca) – 15. miejsce z czasem 23:41,1 min (zw. Jekaterina Rumiancewa, Sportowiec neutralny – 17:06,1 min) –> pełne wyniki TUTAJ

– biegi narciarskie, 15 km techniką dowolną (poz. stojąca) – nie ukończyła (zw. Jekaterina Rumiancewa, Sportowiec neutralny – 49:37,6 min) –> pełne wyniki TUTAJ

– biathlon, 10 km (poz. stojąca) – 8. miejsce z czasem 42:22,8 min (zw. Jekaterina Rumiancewa, Sportowiec neutralny – 34:10,0 min) –> pełne wyniki TUTAJ

– biathlon, 12,5 km (poz. stojąca) – 12. miejsce z czasem 51:11,9 min (zw. Anna Milenina, Sportowiec neutralny – 38:56,8 min) –> pełne wyniki TUTAJ

Fot. Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska

 **********

Kamil Rosiek (biegi narciarskie i biathlon – LW12)

Sylwetka zawodnika (kliknij)

– biathlon, sprint 7,5 km (poz. siedząca) – 17. miejsce z czasem 27:25,6 min (zw. Daniel Cnossen z USA – 23:49,7 min) –> pełne wyniki TUTAJ

– biegi narciarskie, 15 km (poz. siedząca) – 21. miejsce z czasem 48:35,5 min (zw. Maksym Jarowyj z Ukrainy – 41:37,0 min) –> pełne wyniki TUTAJ

– biathlon, 12,5 km (poz. siedząca) – 15. miejsce z czasem 56:29,0 min (zw. Taras Rad z Ukrainy – 45:35,6 min) –> pełne wyniki TUTAJ

– biegi narciarskie, sprint 1,1 km (poz. siedząca) – 22. miejsce (zw. Andrew Soule z USA) –> pełne wyniki TUTAJ

– biathlon, 15 km (poz. siedząca) – 12. miejsce z czasem 56:35,1 min (zw. Martin Fleig z Niemiec – 49:57,2 min) –> pełne wyniki TUTAJ

– biegi narciarskie, 7,5 km (poz. siedząca) – nie ukończył (zw. Eui Hyun Sin z Korei Południowej – 22:28,4 min) –> pełne wyniki TUTAJ

– biegi narciarskie, sztafeta open 4×2,5 km – 9. miejsce z czasem 26:08,4 min (zw. Francja – 22:46,6 min) –> pełne wyniki TUTAJ

Fot. Polska Fundacja Paraolimpijska

 **********

Witold Skupień (biegi narciarskie i biathlon – LW5/7)

Sylwetka zawodnika (kliknij)

– biathlon, sprint 7,5 km (poz. stojąca) – 11. miejsce z czasem 21:05,0 min (zw. Benjamin Daviet z Francji – 17:56,6 min) –> pełne wyniki TUTAJ

– biegi narciarskie, 20 km techniką dowolną (poz. stojąca) – 5. miejsce z czasem 49:02,8 min (zw. Igor Rieptiuch z Ukrainy – 44:52,4 min) –> pełne wyniki TUTAJ

– biegi narciarskie, sprint 1,5 km techniką klasyczną (poz. stojąca) – 7. miejsce (zw. Aleksandr Koliadin z Kazachstanu) –> pełne wyniki TUTAJ

– biegi narciarskie, 10 km techniką klasyczną (poz. stojąca) – 6. miejsce z czasem 25:05,9 min (zw. Yoshihiro Nitta z Japonii – 24:06,8 min) –> pełne wyniki TUTAJ

– biegi narciarskie, sztafeta open 4×2,5 km – 9. miejsce z czasem 26:08,4 min (zw. Francja – 22:46,6 min) –> pełne wyniki TUTAJ

Fot. Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska

 **********

Łukasz Kubica, przewodnik: Wojciech Suchwałko (biegi narciarskie – B3)

Sylwetka zawodnika (kliknij)

– biegi narciarskie, 20 km techniką dowolną (zaw. niewidomi i niedowidzący) – 13. miejsce z czasem 1:01:13,9 godz. (zw. Brian McKeever z Kanady – 46:02,4 min) –> pełne wyniki TUTAJ

– biegi narciarskie, sprint 1,5 km techniką klasyczną (zaw. niewidomi i niedowidzący) – 16. miejsce (zw. Brian McKeever z Kanady) –> pełne wyniki TUTAJ

– biegi narciarskie, 10 km techniką klasyczną (zaw. niewidomi i niedowidzący) – 12. miejsce z czasem 28:46,3 min (zw. Brian McKeever z Kanady – 23:17,8 min) –> pełne wyniki TUTAJ

Fot. Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska

 **********

Piotr Garbowski, przewodnik: Jakub Twardowski (biegi narciarskie i biathlon – B3)

Sylwetka zawodnika (kliknij)

– biathlon, sprint 7,5 km (zaw. niewidomi i niedowidzący) – 16. miejsce z czasem 26:32,2 min (zw. Witalij Łukianienko z Ukrainy – 19:51,0 min) –> pełne wyniki TUTAJ

– biegi narciarskie, 20 km techniką dowolną (zaw. niewidomi i niedowidzący) – 9. miejsce z czasem 53:46,4 min (zw. Brian McKeever z Kanady – 46:02,4 min) –> pełne wyniki TUTAJ

– biathlon, 12,5 km (zaw. niewidomi i niedowidzący) – 12. miejsce z czasem 53:11,7 min (zw. Jurij Hołub z Białorusi – 39:23,7 min) –> pełne wyniki TUTAJ

– biegi narciarskie, sprint 1,5 km techniką klasyczną (zaw. niewidomi i niedowidzący) – 10. miejsce (zw. Brian McKeever z Kanady) –> pełne wyniki TUTAJ

– biathlon, 15 km (zaw. niewidomi i niedowidzący) – nie ukończył (zw. Witalij Łukianienko z Ukrainy – 46:12,9 min) –> pełne wyniki TUTAJ

– biegi narciarskie, 10 km techniką klasyczną (zaw. niewidomi i niedowidzący) – 9. miejsce z czasem 27:16,5 min (zw. Brian McKeever z Kanady – 23:17,8 min) –> pełne wyniki TUTAJ

– biegi narciarskie, sztafeta open 4×2,5 km – 9. miejsce z czasem 26:08,4 min (zw. Francja – 22:46,6 min) –> pełne wyniki TUTAJ

Fot. Polska Fundacja Paraolimpijska

 **********

Igor Sikorski (narciarstwo alpejskie – LW11)

Sylwetka zawodnika (kliknij)

– zjazd (poz. siedząca) – 15. miejsce z czasem 1:31,69 min (zw. Andrew Kurka z USA – 1:24,11 min) –> pełne wyniki TUTAJ

– supergigant (poz. siedząca) – 10. miejsce z czasem 1:28,41 min (zw. Kurt Oatway z Kanady – 1:25,83 min) –> pełne wyniki TUTAJ

– superkombinacja (poz. siedząca) – nie ukończył (zw. Jeroen Kampschreur z Holandii – 2:11,59 min) –> pełne wyniki TUTAJ

– slalom gigant (poz. siedząca) – 3. miejsce, BRĄZ z czasem 2:15,90 min (zw. Jesper Pedersen z Norwegii – 2:13,45 min) –> pełne wyniki TUTAJ

– slalom (poz. siedząca) – 6. miejsce z czasem 1:43,14 min (zw. Dino Sokolovic z Chorwacji – 1:39,82 min) –> pełne wyniki TUTAJ

Fot. Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska

 **********

Maciej Krężel, przewodnik: Anna Ogarzyńska (narciarstwo alpejskie – B3)

Sylwetka zawodnika (kliknij)

– zjazd (zaw. niewidomi i niedowidzący) – 8. miejsce z czasem 1:38,25 min (zw. Mac Marcoux z Kanady – 1:23,93 min) –> pełne wyniki TUTAJ

– supergigant (zaw. niewidomi i niedowidzący) – 12. miejsce z czasem 1:38,14 min (zw. Jakub Krako ze Słowacji – 1:26,11 min) –> pełne wyniki TUTAJ

– superkombinacja (zaw. niewidomi i niedowidzący) – 6. miejsce z czasem 2:26,95 min (zw. Miroslav Haraus ze Słowacji – 2:14,22 min) –> pełne wyniki TUTAJ

– slalom gigant (zaw. niewidomi i niedowidzący) – 10. miejsce z czasem 2:26:43 min (zw. Giacomo Bertagnolli z Włoch – 2:10,51 min) –> pełne wyniki TUTAJ

– slalom (zaw. niewidomi i niedowidzący) – 6. miejsce z czasem 1:44,13 min (zw. Giacomo Bertagnolli z Włoch – 1:36,12 min) –> pełne wyniki TUTAJ

Fot. Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska

W konkurencjach parasnowboardowych w Pjongczangu miał wystartować jeszcze Wojciech Taraba. Upadek na jednym z treningów, podczas którego doznał urazu twarzoczaszki i zdrowej kończyny dolnej, przekreślił jednak jego marzenia na drugi w karierze występ na igrzyskach.

Garść liczbowych faktów o zakończonych zimowych igrzyskach paraolimpijskich w Pjongczangu dostępna jest tutaj (klik)

———— 

Fot. główne: Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here