Strona głównaAKTUALNOŚCIJedziemy po medale! Polacy wywalczyli bilet do Sydney!

Jedziemy po medale! Polacy wywalczyli bilet do Sydney!

Szwajcaria, niewielkie miasteczko Nottwil, to właśnie tam rozgrywała się prawdziwa walka o bilety na Mistrzostwa Świata w Australii. Polacy pojechali tam po zwycięstwo. Przecież nie może zabraknąć nas na tak ważnej, sportowej imprezie. Po bardzo emocjonującym i wyczerpującym meczu z gospodarzami, przyszła pora na Kolumbię. Drużyna zza wielkiej wody nie była łatwym przeciwnikiem. Wagę meczu podnosił również fakt, że był to mecz ostatniej szansy. Tylko wygrana dawała nam awans do Mistrzostw.

Za nami ciężki bój ze Szwajcarią. Ale szybka regeneracja, odpoczynek i w piątkowe południe byliśmy już gotowi na ostatnie wyzwanie. Mecz decydujący o tym kto pojedzie do Sydney, aby móc walczyć tam o medale Mistrzostw Świata. Kolumbia jest 15-tą drużyną świata według rankingów sporządzonych przed Międzynarodową Federację Rugby na Wózkach. Emocje rosły z każdą minutą. Ważyły się przecież losy obu drużyn.

Zaczęli, a z każdą sekundą gra nabierała tempa. Już w pierwszej kwarcie reprezentacja Polski prowadziła dwoma punktami (10:8). Kolumbia nie dała jednak za wygraną w drugiej części spotkania pokazała, że nie będzie tak łatwo. Po drugiej kwarcie na tablicy wyników był tylko jeden punkt przewagi. Na szczęście o ten jeden punkt więcej po stronie Polski (20:19). Po pięciominutowej przerwie ruszyliśmy dalej. Boisko było już rozgrzane do czerwoności. Zawodnicy w całkowitym skupieniu. Trzecia kwarta była zdecydowanie po stronie reprezentacji Polski. W pięknym stylu ustanowiliśmy wynik tej kwarty 31:28. Jak wiemy to jeszcze o niczym nie przesądzało. Do końca spotkania pozostawało 8 długich minut, w czasie, których mogło się wiele wydarzyć. Napięcie i emocje wciąż trzymały za serca polskich kibiców. Kciuki bolały od zaciskania.

Ostatnie minuty, sekundy i końcowy gwizdek sędziego. A zaraz potem głośne okrzyki radości polskiej ekipy. Reprezentacja Polski wygrywa spotkanie 40:38. Radość jaka pojawiła się w sercach kibiców była nie do opisania. Nasi zawodnicy podczas całego turnieju przyprawili nam wiele emocji. Możemy być dumni z takich reprezentantów, którzy mają wielkie serce do walki i potrafią w pięknym stylu wygrywać mecze z trudnymi przeciwnikami. Konsekwencja, dobre przygotowanie i duch walki to cechy naszej kadry, która jeszcze w tym roku będzie reprezentować nas na Mistrzostwach Świata w Sydney. Wierzymy, że pokażą tam kawał dobrego rugby i będą bezlitośni dla przeciwników.

Więcej o występach biało-czerwonych przeczytać można TUTAJ i TUTAJ.