Mazowiecka Liga Rugby na Wózkach znamy zwycięzców

W niedzielę 23 kwietnia rozegrany został ostatni Turniej Mazowieckiej Ligii Rugby na Wózkach.  Dyscyplina niezwykle emocjonująca, również i tym razem emocje sięgały zenitu. Przed rozpoczęciem ostatniego turnieju w tabeli mieliśmy remis między drużyną Four Kings B, a Gromem – Ostrów Mazowiecka. To na tym turnieju rozegrała się walka o pierwsze miejsce. Wszystko było możliwe, ale ostatecznie wygrała drużyna …

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Sala sportowa przy ulicy Bonifacego już od godziny 9 zamieniła się w mekkę rugby na wózkach. W pierwszym starciu zmierzyli się Four Kings A z Avalon Extreme. Niezłe orzeźwienie z rana zafundowali swoim kibicom Four Kings wygrywając 43 do 35. Największe emocje pojawiły się natomiast w drugim meczu. Po jednej stronie stanęły drużyny walczące o pierwsze miejsce. Four Kings B vs. Grom Ostrów. Walka była zacięta, serca kibiców biły w przyspieszonym tempie. Każdy punkt był na wagę złota, każdy błąd mógł być decydujący. Po pierwszej połowie meczu (czyli dwóch kwartach) 17:22 wygrywał Grom Ostrów. Jednak Four Kings nie dali za wygraną, walczyli do końca. Mimo to, ostatecznie wynikiem 40:38 mecz wygrała drużyna Grom Ostrów.

W trzecim meczu niedzielnego turnieju na boisku stawili się Four Kings B oraz Avalon Extreme. Z impetem wkroczyli na boisko Four Kings(i) i już w pierwszej kwarcie wygrywali 14 do 2. Końcowy wynik był niezwykle szczęśliwy dla warszawskiej drużyny Four Kings uzyskali oni 24 punkty prowadzenia. Zaraz po krótkiej przerwie na boisku pojawili się Grom Ostrów oraz Four Kings A. Oczywiście jak w każdym meczu, również w tym nie obyło się bez upadków, mocnych zderzeń i okrzyków kibiców. Jednak to kibice Gromu po końcowym gwizdku mogli wznieść okrzyk radości. Mecz zakończył się wynikiem 47 do 31. Trzydzieści minut później Grom ponownie wjechał na boisko tym razem naprzeciw drużyny Avalon Extreme. I choć drużyna Extreme dzielnie walczyła to Grom Ostrów okazał się w tym starciu lepszy. wygrywając wynikiem 48:36. Ostatnie tego dnia spotkanie rozegrane zostało między dwiema drużynami Four Kings A oraz B. Na boisku dopisywały humory, w bratobójczym meczu zwyciężyła grupa B 29 do 25.

Kwalifikacja końcowa Turnieju:

1. Grom Ostrów (20 pkt)
  2. Four Kings B (18 pkt)
  3. Four Kings A (10 pkt)
  4. Avalon Extreme (0 pkt)

Nagrodami indywidualnymi nagrodzeni zostali:

1. Adam Bartkiewicz (Najlepszy zawodnik w kategorii O,5)(Avalon Extreme)
  2. Dominik Rymer (Najlepszy zawodnik w kategorii 1.0-1,5) (Four Kings)
  3. Dariusz Gregorczyk (Najlepszy zawodnik w kategorii 2,0-2,5) (Grom Ostrów)
  4. Tomasz Biduś (Najlepszy zawodnik w kategorii 3,0-3,5) (Avalon Extreme)

Każda z walczących w Mazowieckiej Lidze Rugby na Wózkach drużyn zasłużyła na puchar, wielkie brawa i uznanie kibiców. Podczas czterech turniejów pokazali piękno tej dyscypliny. Było wszystko co miało być. Piękne bramki, mocne zderzenia, zwroty akcji i mrożące krew w żyłach upadki. I przede wszystkim wielkie emocje. Kibice z pewnością będą tęsknić za kolejnymi turniejami. My także nie możemy się już doczekać.