ME w koszykówce na wózkach: Szwajcaria pokonana!

Biało-czerwoni odnieśli drugie zwycięstwo podczas mistrzostw Europy w koszykówce na wózkach, które odbywają się na Teneryfie. W sobotnim spotkaniu pewnie pokonali reprezentantów Szwajcarii 76:59.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Po piątkowym starciu z gospodarzamy turnieju, którym biało-czerwoni ulegli 59:70, drużyna prowadzona przez Piotra Łuszyńskiego miała na swoim koncie jedno zwycięstwo i jedną porażkę. Triumfem nad Szwajcarami nasza ekipa poprawiła sobie bilans meczowy.

Od samego początku mecz toczył się pod dyktando biało-czerwonych. Polacy w pierwszych trzech kwartach wypracowali sobie ponad dwudziestopunktową przewagę, dzięki czemu w decydującej fazie spotkania mogli spokojnie kontrolować wynik. Poszczególne kwarty wygrywali 18:15, 20:13 i 24:11. Ostatnie dziesięć minut zakończyło się natomiast zwycięstwem Szwajcarów 20:14. Tym oto sposobem po 40 minutach gry na tablicy pojawił się wynik 76:59 dla Polski. Najwięcej punktów dla naszej ekipy zdobył Piotr Łuszyński, dwa oczka mniej u przeciwników zapisał na swoim koncie Maurice Amacher.

Polska vs. Szwajcaria 76:59 (18:15, 20:13, 24:11, 14:20).

Polska: Piotr Łuszyński (16), Marcin Balcerowski (12), Adrian Łabędzki (11), Krzysztof Bandura (11), Dominik Mosler (10), Krzysztof Pietrzyk (6), Krzysztof Kozaryna (4), Jan Cyrul (3), Andrzej Macek (2), Mateusz Tylak (1), Piotr Darnikowski (0), Przemysław Bonio (0)

Szwajcaria: Maurice Amacher (14), Nicolas Hausammann (13), Philipp Häfeli (9), Schwan Wahab (6), Walter Spuler (4), Janic Binda (4), David Jauch (4), Pascal Bolliger (2), Matthias Suter (2), Louka Real (1), Markus Lampart-Basso (0).

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL