Metro Cup 2017: Polacy ze zmiennym szczęściem

Za nami pierwszy dzień w ramach Metro Cup 2017 rozgrywanego w Warszawie, polska reprezentacja rugby na wózkach stoczyła dziś dwa spotkania. Nasi zawodnicy najpierw przegrali z Niemcami po dwóch dogrywkach, po czym odnieśli zwycięstwo nad ekipą Francji. Jutro dokończenie rywalizacji.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Dzień w Arenie Ursynów rozpoczął się od zwycięstwa Szwedów nad reprezentacją Niemiec. Rugbiści ze Skandynawii wygrali mecz 50:46. Następnie ze sobą rywalizowały drużyny Francji oraz Danii, „Trójkolorowi” przegrali z Duńczykami 42:50. Trzecie spotkanie było już z udziałem biało-czerwonych. Polacy stoczyli zacięty pojedynek z Niemcami, niestety ostatecznie zwycięzcami po dwóch dogrywkach okazali się rugbiści naszych zachodnich sąsiadów, a mecz zakończył się wynikiem 54:53.

Po polsko-niemieckim starciu ponownie w Arenie Ursynów zaprezentowały się zespoły Szwecji oraz Danii. Smak porażki w Metro Cup 2017 zaznali ci pierwsi, Duńczycy spisali się bardzo dobrze wygrywając mecz wysoko 51:38. Na koniec dnia oglądaliśmy ponownie Polaków. Przed własną publicznością pokonali Francuzów 39:35. Jutro drugi dzień rywalizacji, jeśli jesteś z Warszawy zapraszamy. Wstęp wolny.