MŚ w koszykówce na wózkach: Polacy w najlepszej ósemce!

Reprezentacja Polski w koszykówce na wózkach pokonała Kanadę w 1/8 finału mistrzostw świata rozgrywanych w niemieckim Hamburgu i awansowała do ćwierćfinału tej imprezy. Kolejnym rywalem podopiecznych trenera Piotra Łuszyńskiego będzie zwycięzca meczu Australia – Brazylia.

Nasi koszykarze w gr. A rozpoczęli swój udział od porażki 51:82 z USA, następnie wygrali 54:53 z Koreą Południową. W ostatnim spotkaniu fazy grupowej byli słabsi 46:78 od Brytyjczyków i do fazy pucharowej awansowali z trzeciej lokaty. W 1/8 czekał na nich drugi zespół gr. A – Kanada. Rywale wygrali 77:47 z Maroko oraz 78:61 z Niemcami, a także przegrali 71:83 z Iranem. Polacy rozpoczęli mecz o ćwierćfinał od pokonania Kanady 21:15. Po drugiej kwarcie nadal na tablicy wyników widniała 6 punktowa przewaga (37:31). W trzeciej kwarcie biało-czerwoni wypracowali sobie przewagę 11 pkt., przed ostatnią częścią meczu prowadzili 63:52. Ostatecznie Polacy dowieźli zwycięstwo do końca i zameldowali się w najlepszej ósemce mistrzostw świata. Teraz ich rywalem będą albo broniący tytułu Australijczycy albo Brazylijczycy. Najwięcej „oczek” (21) w dzisiejszym spotkaniu zdobył dla biało-czerwonych Marcin Balcerowski, po stronie rywali natomiast największy wkład w punktowy dorobek swojego zespołu (25) miał Nikola Goncin.

Polska – Kanada 79:68 (21:15, 16:16, 26:21, 16:16)

Skład na MŚ w koszykówce na wózkach (w nawiasie punkty zdobyte przez każdego z grających dziś zawodników):

Mateusz Filipski (15), Dominik Mosler (10), Krzysztof Bandura (11), Andrzej Macek (2), Adrian Łabędzki, Piotr Darnikowski (0), Przemysław Bonio (0), Piotr Łuszyński (18), Marcin Balcerowski (21), Krzysztof Kozaryna, Marek Bystrzycki, Kamil Kornacki (2).