Kolejne dwa medale w konkurencjach technicznych zdobyli reprezentanci Polski podczas mistrzostw świata w Londynie. Do polskiego dorobku dołożyli się Łukasz Czarnecki oraz Marta Piotrowska. Biało-czerwoni mają już szesnaście medali, trzy złote, sześć srebrnych i siedem brązowych.

17-letni Łukasz Czarnecki nie był głównym faworytem do medalu podczas konkursu rzutu oszczepem kat. F37. Polak w siedmioosobowej stawce miał czwarty wynik – 38,44m. jednak konkurs wyszedł mu świetnie. Czarnecki miał imponującą serię pięciokrotnie bijąc swój najlepszy w karierze wynik rzutem poza granice 40,00m. W drugiej serii rzucił 47,72m i z tym wynikiem wywalczył brąz mistrzostw świata. Srebro nie było tak daleko Egipcjanin El Saber miał wynik lepszy o jedynie 63m. Triumfował z rekordem mistrzostw Łotysz Dmitrijs Silovs – 55,89m.

Brąz wywalczyła również w skoku w dal Marta Piotrowska. Nasza zawodniczka również uzyskała nową życiówkę, od dzis wynosi ona 4,36s. W konkursie startowały cztery zawodniczki. Triumfowała Xiaoyan Wenz Chin z rekordem mistrzostw 4,97m, przed Jaleen Roberts ze Stanów Zjednoczonych (4,60m). Stawkę uzupełniła Neda Bahi z Tunezji (4,09m).

Fot.: IPC.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here