MŚ w lekkiej atletyce: Ciuksza i Kotkowski pobiegną w finałach

Dwa finały wywalczyli w porannej sesji mistrzostw  świata w Londynie polscy biegacze. O medal pobiegną Krzysztof Ciuksza oraz Michał Kotkowski.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Dwukrotny srebrny medalista z MŚ w Londynie na 200 i 400-metrów Krzysztof Ciuksza, wywalczył udział w finale 100-metrów kategorii T-36. Polaka w walce o medal zobaczymy jeszcze dziś o 21:10. Do finału Ciuksza awansował z wynikiem 12,94s.

Michał Kotkowski w biegu na dystansie jednego okrążenia uzyskał 57,09s. i bezpośrednio awansował do finału. Medale na 400-metrów w kategorii niepełnosprawności T37 rozdane zostaną jutro o godzinie 20:00

W jedenastoosobowym finale rzutu dyskiem kategorii niepełnosprawności F34 na siódmej lokacie uplasował się Michał Głąb. Polak zakończył konkurs z wynikiem 27,41m. Triumfował Yanzhang Wang z Chin z wynikiem 37,16m. Srebro powędrowało do Iranu, a brąz do Tunezji.

Niestety w finale biegu na 100-metrów kat. T37 nie pobiegnie Marta Piotrowska, która w Londynie cieszyła się z brązu w skoku w dal. 25-latka zajęła ostatnie szóste miejsce w swoim półfinale z czasem 15,31s.