Peru Para-Badminton International 2017: Bartłomiej Mróz kończy turniej z brązem

Bartłomiej Mróz wywalczył w grze pojedynczej brązowy medal w turnieju badmintonowym Peru Para-Badminton International, który w dniach 3-6 sierpnia odbywał się w Limie. W półfinale jego pogromcą po raz drugi w tych zawodach okazał się Japończyk Gen Shogaki, któremu uległ w dwóch setach 18:21 i 18:21.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Dla Bartłomieja Mroza, który w Limie miał zaplanowany start tylko w grze pojedynczej, turniej ten był kolejną szansą na sprawdzenie formy przed zbliżającymi się wielkimi krokami mistrzostwami świata. 22-latek w swoim pierwszym spotkaniu grupy A (kat. SU5) musiał uznać wyższość Japończyka Gena Shogaki. Reprezentant Kraju Kwitnącej Wiśni pokonał Polaka stosunkiem setów 2:1. Poszczególne partie zakończyły się wynikami 21:19, 18:21 i 21:16. Awans do fazy pucharowej mogło dać naszemu zawodnikowi jedynie zwycięstwo.

W drugim meczu grupy A Bartłomiejowi Mrozowi przyszło zmierzyć się z Brazylijczykiem Genivaldo Duarte da Silva. Polak w tym spotkaniu rozbił swojego rywala, lotka po jego stronie zaledwie dwukrotnie lądowała w polu kortu. Oba sety zakończyły się triumfem naszego zawodnika 21:1. Tym samym Mróz wszedł do ćwierćfinału z drugiego miejsca w grupie.

W ćwierćfinale po drugiej stronie siatki czekał na Mroza rodak Shogaki, Tetsuo Ura. Pierwszego seta 22-latek wygrał z nim do 14 punktów. W drugiej partii reprezentant Kraju Kwitnącej Wiśni przysporzył Polakowi nieco problemów. Górą na szczęście okazał się nasz badmintonista, który pokonał zawodnika z Japonii różnicą dwóch lotek (21:19).

W półfinale turnieju Mrozowi po raz drugi przyszło zmierzyć się z Genem Shogakim, z którym miał do wyrównania rachunki za porażkę w fazie grupowej. I to spotkanie rozstrzygnęło się na korzyść Azjaty. Reprezentant Japonii pokonał Polaka w obu setach do 18 punktów.

Tym samym Mróz zakończył turniej z brązem, a Shogaki po bratobójczej walce w finale ze swoim kolegą z kadry sięgnął po srebro. Najważniejszy mecz w całym turnieju zakończył się triumfem Taiyo Imai w trzech setach – 21:9, 18:21 i 21:19. Po drugi brązowy medal sięgnął trzeci z Japończyków Horonobu Kawabata, który w półfinale uległ Imai do 18 i 12 punktów.

W 2020 roku podczas igrzysk paraolimpijskich w Tokio po raz pierwszy w historii rozegrany zostanie turniej badmintona. Patrząc na aktualną dyspozycję Japończyków, można przypuszczać, że za trzy lata przed swoją publicznością będą chcieli odegrać pierwszoplanowe role.

————

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL