Data urodzenia: 6 kwietnia 1984
Klub: Klub Sportowy START Nowy Sącz
Dyscyplina: biegi narciarskie i biathlon
Grupa: siedząca (LW12)
Trener: Jan Ziemianin

Starty w igrzyskach paraolimpijskich: 3 (Turyn 2006, Vancouver 2010, Soczi 2014)

Biegi narciarskie:

– 24. miejsce – 15 km (Turyn 2006)
– 25. miejsce – 10 km (Turyn 2006)
– 26. miejsce – 5 km (Turyn 2006)
– 16. miejsce – sprint 1 km (Vancouver 2010)
– 20. miejsce – 15 km (Vancouver 2010)
– 23. miejsce – 10 km (Vancouver 2010)
– 11. miejsce – 15 km (Soczi 2014)
– 16. miejsce – sprint 1 km (Soczi 2014)
– 17. miejsce – 10 km (Soczi 2014)
– 6. miejsce – sztafeta 4×2,5 km open (Soczi 2014)

Biathlon:

– 15. miejsce – 2,4 km na dochodzenie (Vancouver 2010)
– 17. miejsce – 12,5 km (Vancouver 2010)
– 13. miejsce – 7,5 km (Soczi 2014)
– 13. miejsce – 12,5 km (Soczi 2014)
– 17. miejsce – 15 km (Soczi 2014)

PŚ 2017/2018: 17. miejsce (biegi narciarskie) i 24. miejsce (biathlon) w końcowej klasyfikacji

Biegi narciarskie:

– 15. miejsce – sprint techniką klasyczną (Canmore)
– 18. miejsce – bieg średni techniką dowolną (Canmore)
– 16. miejsce – bieg długi techniką klasyczną (Canmore)
– 16. miejsce – bieg średni techniką klasyczną (Oberried)
– 15. miejsce – bieg długi techniką dowolną (Oberried)
– 21. miejsce – sprint techniką klasyczną (Oberried)
– 16. miejsce – bieg indywidualny długi (Vuokatti)
– 16. miejsce – sprint techniką dowolną (Vuokatti)
– 14. miejsce – bieg długi techniką klasyczną (Vuokatti)

Biathlon:

– 12. miejsce – bieg indywidualny (Canmore)*
– 18. miejsce – sprint (Canmore)*
– 11. miejsce – bieg na dochodzenie (Canmore)*
– 19. miejsce – sprint (Oberried)
– 15. miejsce – bieg indywidualny, długi (Oberried)
– 12. miejsce – bieg średni na dochodzenie (Oberried)
– nie ukończył – bieg indywidualny długi (Vuokatti)

* przekroczył dopuszczalną wysokość sledge’a – dyskwalifikacja

Ważniejsze osiągnięcia:

– 2. miejsce – biathlon, sprint 7,5 km (MŚ Chanty-Mansyjsk 2011)
– 10. miejsce – biathlon, bieg na dochodzenie 2,4 km (MŚ Chanty-Mansyjsk 2011)
– 7. miejsce – biathlon, bieg średni 12,5 km (MŚ Finsterau 2017)
– 8. miejsce – biathlon, sprint 7,5 km (MŚ Finsterau 2017)
– 4. miejsce – biegi narciarskie, 15 km (MŚ Chanty-Mansyjsk 2011)
– 5. miejsce – biegi narciarskie, 10 km (MŚ Chanty-Mansyjsk 2011)
– 10. miejsce – biegi narciarskie, sprint 1 km (MŚ Chanty-Mansyjsk 2011)
– 5. miejsce – biegi narciarskie, sztafeta 4×2,5 km open (MŚ Cable 2015)
– 7. miejsce – biegi narciarskie, 15 km (MŚ Cable 2015)
– 10. miejsce – biegi narciarskie, 15 km (MŚ Cable 2015)
– 6. miejsce – biegi narciarskie, sprint 1 km (MŚ Finsterau 2017)
– 7. miejsce – biegi narciarskie, sztafeta 4×2,5 km open (MŚ Finsterau 2017)
– 10. miejsce – biegi narciarskie, sprint 1 km (MŚ Finsterau 2017)
– 4. miejsce podczas mistrzostw świata w amp futbolu (Meksyk 2014)

Przeczytaj wywiad z zawodnikiem: Celem minimum jest miejsce zapewniające stypendium.

Skład na Pjongczang: Kamil Rosiek, Witold Skupień, Iweta Faron, Łukasz Kubica (przewodnik: Wojciech Suchwałko), Piotr Garbowski (przewodnik: Jakub Twardowski), Igor Sikorski, Maciej Krężel (przewodnik: Anna Ogarzyńska), Wojciech Taraba.

————

Fot.: Polska Fundacja Paraolimpijska.