Data urodzenia: 7 czerwca 1989
Klub: KS Obidowiec Obidowa
Dyscyplina: biegi narciarskie i biathlon
Grupa: stojąca (LW5/7)
Trener: Jan Ziemianin

Starty w igrzyskach paraolimpijskich: 1 (Soczi 2014)

Biegi narciarskie:

– 18. miejsce – sprint 1 km (Soczi 2014)
– 20. miejsce – 10 km (Soczi 2014)
– 6. miejsce – sztafeta 4×2,5 km open (Soczi 2014)

Biathlon:

– 16. miejsce – 12,5 km (Soczi 2014)
– 18. miejsce – 15 km (Soczi 2014)
– 19. miejsce – 7,5 km (Soczi 2014)

PŚ 2017/2018: 5. miejsce (biegi narciarskie) i 16. miejsce (biathlon) w końcowej klasyfikacji

Biegi narciarskie:

– 11. miejsce – sprint techniką klasyczną (Canmore)
– 6. miejsce – bieg średni techniką dowolną (Canmore)
– 9. miejsce – bieg długi techniką klasyczną (Canmore)
– 17. miejsce – bieg średni techniką klasyczną (Oberried)
– 8. miejsce – bieg długi techniką dowolną (Oberried)
– 9. miejsce – sprint techniką klasyczną (Oberried)
– 6. miejsce – bieg średni techniką dowolną (Vuokatti)
– 6. miejsce – sprint techniką dowolną (Vuokatti)
– 3. miejsce – bieg długi techniką klasyczną (Vuokatti)

Biathlon:

– 12. miejsce – bieg indywidualny (Canmore)
– 13. miejsce – sprint (Canmore)
– 13. miejsce – bieg na dochodzenie (Canmore)
– 14. miejsce – sprint (Oberried)

Ważniejsze osiągnięcia:

– 2. miejsce – biegi narciarskie, sprint 1 km (MŚ Finsterau 2017)
– 4. miejsce – biegi narciarskie, 10 km (MŚ Finsterau 2017)
– 6. miejsce – biegi narciarskie, 20 km (MŚ Finsterau 2017)
– 7. miejsce – biegi narciarskie, sztafeta 4×2,5 km open (MŚ Finsterau 2017)
– 5. miejsce – biegi narciarskie, sztafeta 4×2,5 km open (MŚ Cable 2015)
– 12. miejsce – biegi narciarskie, 20 km (MŚ Cable 2015)
– 17. miejsce – biegi narciarskie, sprint 1 km (MŚ Cable 2015)
– 7. miejsce – biathlon, sprint 7,5 km (MŚ Finsterau 2017)
– 11. miejsce – biathlon, bieg średni 12,5 km (MŚ Finsterau 2017)
– 13. miejsce – biathlon, sprint 7,5 km (MŚ Cable 2015)
– 13. miejsce – biathlon, bieg średni 12,5 km (MŚ Cable 2015)

Wywiad z zawodnikiem: Witold Skupień: Nie nakładam na siebie niepotrzebnej presji.

Skład na Pjongczang: Kamil Rosiek, Witold Skupień, Iweta Faron, Łukasz Kubica (przewodnik: Wojciech Suchwałko), Piotr Garbowski (przewodnik: Jakub Twardowski), Igor Sikorski, Maciej Krężel (przewodnik: Anna Ogarzyńska), Wojciech Taraba.

————

Fot.: Polska Fundacja Paraolimpijska.