Turniejem w Pradze Rugbymania 2018 drużyna Four Kings Warszawa oficjalnie zakończyła starty w tegorocznym sezonie. Choć niedosyt z pewnością pozostał, to biało-czerwoni mogą być z siebie zadowoleni, gdyż czeską stolicę opuszczają ze srebrnymi krążkami.

Rugbymania to jeden z największych na świecie międzynarodowych turniejów w rugby na wózkach co roku odbywający się w Pradze. Tegoroczna edycja Rugbymania 2018 jest wyjątkowa, bowiem miłośnicy tej jakże efektownej dyscypliny mieli sposobność zaprezentować się  przed czeską publicznością już po raz dwudziesty. W zawodach wystąpiło łącznie czternaście zespołów, w tym również reprezentacje Niemiec, Szwecji, Francji oraz stanowiącej kolebkę sportu paraolimpijskiego Kanady.

W trakcie turnieju wyłonieni zostali zwycięzcy pierwszej oraz drugiej ligi. W rozgrywkach wyższego szczebla wystąpiło osiem drużyn podzielonych w pierwszym etapie na dwie czterozespołowe grupy.

Grupa A: Blue Link Team, Niemcy, Red Lions Luxembourg, Flying Wheels,
Grupa B: Szwecja, Kanada, Prague Robots, Gigantes.

W rozgrywkach niższego szczebla z kolei oglądać mogliśmy sześć ekip, z warszawską drużyną Four Kings na czele, która przybyła do Pragi z zamiarem wywalczenia trzeciego z rzędu złotego medalu.

Grupa A: The Captains, Four Kings Warszawa, Lions from Zion,
Grupa B: The Gunners, Fighting Snakes, Wildboars.

Biało-czerwoni w rozegranym na inaugurację spotkaniu zmierzyli się z izraelskim zespołem Lions from Zion, z którym to po niezwykle zaciętej batalii przegrali  różnicą pięciu punktów 48:53. W drugim swoim meczu pewnie pokonali 53:46 czeski The Captains, wchodząc tym samym do półfinału z drugiego miejsca w grupie. Drogę do walki o złoto otworzyło im zwycięstwo 56:50 nad Fighting Snakes ze Szwajcarii.

W finale na Four Kings czekali ponownie Izraelczycy, którzy rundę wcześniej rozbili 57:40 węgierskie Wildboards. Nastroje w obu ekipach były bojowe. Lions from Zion i tym razem wyszli z tego starcia ogromną ręką, a triumf w całym turnieju przypieczętowali wysokim zwycięstwem 53:36. Po brązowe krążki dzięki wygranej 48:43 z Wildboards sięgnęli Fighting Snakes.

Złote medale za triumf w pierwszej lidze zawisły na szyjach francuskiego zespołu Blue Link Team, który w najważniejszym pojedynku sobotniego wieczora pokonał stosunkiem 49:45 reprezentację Szwecji. Na najniższy stopień podium wskoczyli natomiast Red Lions Louxemburg, którzy ograli Kanadyjczyków różnicą czterech punktów (50:46).

Skład Four Kings Warszawa: Izabela Sopalska-Rybak (2.0), Maciej Bartniak (3.5), Tomasz Sienicki (2.5), Jakub Dzięcioł (2.0), Artur Szczygielski (0.5), Dominik Rymer (1.0), Dominik Wietrak (0.5), Magdalena Matusiak (3.0).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here