Szymon Sowiński zajął drugie miejsce w konkurencji pistoletu pneumatycznego standard podczas ostatniego dnia zawodów Pucharu Świata w Szczecinie (P5, kl. SH1). Miejsca w pierwszej ósemce wywalczyło łącznie aż czterech biało-czerwonych. Piąty był Filip Rodzik, na siódmej pozycji uplasował się Sławomir Okoniewski, tuż za nim był Kacper Pierzyński.

Na starcie przedostaniej konkurencji zawodów Pucharu Świata, którą był pistolet pneumatyczny standard (P5, kl. SH1), pojawiło się czternastu zawodników. Każdy z nich miał do wykonania 40 strzałów z odległości 1o metrów. Z drżącą ręką najlepiej poradził sobie Ukrainiec Oleksij Denysiuk. Reprezentant naszych wschodnich sąsiadów na 400 możliwych punktów uzbierał ich 356 i to on sięgnął po laur zwycięstwa. Trzy oczka mniej ustrzelił Szymon Sowiński, co pozwoliło mu ostatecznie na zajęcie drugiej pozycji. Na trzeci stopień podium z 343 punktami wskoczył Brytyjczyk Issy Bailey. Piątą pozycję w dzisiejszych zawodach wywalczył Filip Rodzik (337 pkt.). Siódmy z 327 oczkami na koncie był Sławomir Okoniewski, 6 punktów mniej i ósme miejsce przypadło Kacprowi Pierzyńskiemu. Z pozostałych biało-czerwonych dziesiąty był Sławomir Piszczoła (317 pkt.), 11. – Jakub Kosek (313 pkt.), a Sebastian Cielecki – 14 (270 pkt.).

Wyniki dzisiejszej rywalizacji:

Na sam koniec do walki o miejsca na podium w karabinku pneumatycznym (R5, kl. SH2) przystąpili mężczyźni i kobiety. W kwalifikacjach najlepiej zaprezentował się Ukrainiec Wasyl Kowalczuk, który łącznie zdobył 636,6 punktów. Drugie i trzecie miejsce zajęli Brytyjczycy Adam Fontain (633,8 pkt.) oraz Ryan Cockbill (633,7 pkt.). Polacy w konkurencji tej stanowili tło dla najlepszych. Mirosława Górna w stawce 32 zawodników znalazła się na 29. pozycji (617,9 pkt.), tuż za nią uplasował się Piotr Kacalski (611,8 pkt.). W finale, w którym po 11 i 12 strzale, a potem kolejno co dwa strzały, z konkursem żegna się najsłabszy zawodnik, najlepiej spisał się się Ukrainiec Kowalczuk. Nasz sąsiad zza wschodniej granicy triumfował z wynikiem 255,3 pkt. Drugie miejsce i srebrny medal wywalczył Serb Dragan Ristić (254,7 pkt.). Brąz powędrował natomiast do Niemca Michaela Beutela (232,6 pkt.).

Wyniki sobotnich zawodów dostępne są tutaj .