W dniach 15-18 listopada w hali tenisowej Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie odbyły się XXIV Indywidualne Mistrzostwa Polski w tenisie na wózkach. Ogromnym sukcesem zakończył start w nich Kamil Fabisiak. Tenisista SIKT Płock sięgnął po dwa złote medale. Oprócz triumfu w singlu był też najlepszy w grze podwójnej wspólnie z Piotrem Jaroszewskim. 

Najwyżej sklasyfikowany w rankingu światowym polski tenisista na wózkach Kamil Fabisiak (33. ITF), który dołączył niedawno do grona Ambasadorów marki 4F (wśród nich znajdują się między innymi Łukasz Kubot i Maciej Kot), nie miał sobie równych w Drzonkowie. Paraolimpijczyk z Londynu ’12 i Rio ’16 wygrał w finale gry singlowej z reprezentującym barwy SIKT Płock Piotrem Jaroszewskim 3:6, 6:1, 6:1. Obaj panowie byli rozstawieni, Fabisiak z turniejową „jedynką”, zaś Jaroszewski „z dwójką”. Brązowe medale zgarnęli Jerzy Kulik oraz Adam Kinowski.

Fabisiak wspólnie z przyjacielem Piotrem Jaroszewskim stworzył debel na miarę zwycięstwa w HMP. W decydującym meczu pokonali Pawła Miętrkiewicza i Ryszarda Szczygła. Podium uzupełniły deble Adam Kinowski/Maksymilian Szary oraz Andrzej Stróżyński i Jarosław Żyła. Turniej pocieszenia zakończył się zwycięstwem Ryszarda Szczygła.

Wyniki:
Gra pojedyncza:
I miejsce – Kamil Fabisiak (SIKT Płock)
II miejsce – Piotr Jaroszewski (SIKT Płock)
III miejsce – Jerzy Kulik (SIKT Płock) oraz Adam Kinowski (IKS Spartakus Koźmin Wielkopolski)

Gra podwójna:
I miejsce – Kamil Fabisiak/Piotr Jaroszewski (SIKT Płock)
II miejsce – Paweł Miętrkiewicz (KT Żary)/Ryszard Szczygieł (ZSTTW Zielona Góra)
III miejsce – Adam Kinowski (IKS Spartakus Koźmin Wlkp.)/Maksymilian Szary (DSNN Aktywni Wrocław) oraz Andrzej Stróżyński (DSNN Aktywni Wrocław)/Jarosław Żyła (KS AZS AWF Wrocław)

Turniej pocieszenia:
I miejsce – Ryszard Szczygieł (ZSTTW Zielona Góra)
II miejsce – Przemysław Hebisz (BTS AS Bełchatów)
III miejsce – Paweł Miętrkiewicz (KT Żary)/Szymon Nowicki (IKS Spartakus Koźmin Wlkp.)

————

Fot.: Materiały prasowe SIKT Płock.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here