W  miniony weekend, tj. 10-11 listopada br., w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze-Drzonkowie rozegrane zostały indywidualne mistrzostwa Polski osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym. W zawodach wystąpiło 157 zawodników z ośrodków sportowych zlokalizowanych na terenie całego kraju.

Zawody stały na wysokim poziomie organizacyjnym oraz sportowym i stanowiły doskonałe przetarcie przed drużynowymi mistrzostwami Polski, które już na początku grudnia odbędą się w Wiśle. Dla najlepszych zawodników organizatorzy przygotowali łącznie 22 komplety krążków, 15 w rozgrywkach indywidualnych oraz 7 w drużynowych.

W klasyfikacji medalowej triumfowali tenisiści IKS AWF Warszawa, którzy łącznie aż 11-krotnie zakręcili się wokół podium. Ich łupem padło łącznie siedem złotych oraz cztery brązowe krążki. Drugą pozycję z dorobkiem dwunastu medali (4-5-3) zajęli zawodnicy STARTu Zielona Góra, zaś czołową trójkę uzupełnili reprezentanci klubu IKS Jezioro Tarnobrzeg (2-5-6).

Tytuł najlepszego tenisisty mistrzostw powędrował do Igora Misztala. Trenujący na co dzień w zielonogórskim Starcie zawodnik złote krążki zgarniał w grze pojedynczej (kl. 10) oraz podwójnej, w której towarzyszyli mu klubowy kolega Piotr Grudzień (kl. 6-10) oraz reprezentująca barwy Startu Katowice Dajana Jastrzębska (kl. 6-10).

Klasyfikacja medalowa mistrzostw:

Miejsce Klub Złoto Srebro Brąz Razem
1. IKS AWF Warszawa 7 0 4 11
2. START Zielona Góra 4 5 3 12
3. IKS Jezioro Tarnobrzeg 2 5 6 13
4. Szansa-START Gdańsk 2 1 3 6
5. START Katowice 2 1 0 3
START Białystok 2 1 0 3
7. TKS OPOKA Trzebinia 2 0 2 4
8. UKS JOLA Kraków 2 0 0 2
9. START Gorzów Wielkopolski 1 2 4 7
10. START Radom 1 2 3 6
11. START Wrocław 1 0 4 5
12. KS BRONOWIANKA Kraków 0 3 1 4
13. START Łódź 0 2 0 2
14. START Kalisz 0 1 3 4
15. START Skierniewice 0 1 2 3
16. UKS TEMPO 25 Olsztyn 0 1 1 2
17. START Lublin 0 1 0 1
UKS DZIESIĄTKA Nowa Sól 0 1 0 1
19. TOP Bolesławiec 0 0 2 2
START Siedlce 0 0 2 2
21. AZS UWM Olsztyn 0 0 1 1
SIKS SILESIA Katowice 0 0 1 1
GOKiS Kąty Wrocławskie 0 0 1 1
UKS SP 1 Tarnów 0 0 1 1
KSI START Szczecin 0 0 1 1
IKS ATAK Elbląg 0 0 1 1

Poniżej prezentujemy wyniki w poszczególnych kategoriach.

Gra pojedyncza:

Kobiety, kl. 1-5:

  1. Dorota Bucław (IKS AWF Warszawa)
  2. Emilia Kotarska (IKS Jezioro Tarnobrzeg)
  3. Marianna Szychowska (IKS AWF Warszawa)
    Barbara Rompa (Szansa-START Gdańsk)

Kobiety, kl. 6:

  1. Katarzyna Marszał (IKS AWF Warszawa)
  2. Katarzyna Kowalik (START Lublin)
  3. Martyna Stos (TOP Bolesławiec)

Kobiety, kl. 7-8:

  1. Dajana Jastrzębska (START Katowice)
  2. Monika Borewicz (START Radom)
  3. Jolanta Kopaczyńska (START Wrocław)
    Julia Jarosz (START Gorzów Wielkopolski)

Kobiety, kl. 9-10:

  1. Małgorzata Jankowska (IKS AWF Warszawa)
  2. Teresa Sturm (START Kalisz)
  3. Joanna Ryba (AZS UWM Olsztyn)
    Dorota Mituta (START Zielona Góra)

Kobiety, kl. 11:

  1. Dorota Nowacka (UKS JOLA Kraków)
  2. Krystyna Łysiak (UKS DZIESIĄTKA Nowa Sól)
  3. Ewa Cychowska (UKS TEMPO 25 Olsztyn)

Mężczyźni, kl. 1-2:

  1. Rafał Czuper (START Białystok)
  2. Tomasz Jakimczuk (START Zielona Góra)
  3. Piotr Sokalski (IKS Jezioro Tarnobrzeg)

Mężczyźni, kl. 3:

  1. Maciej Nalepka (IKS Jezioro Tarnobrzeg)
  2. Mariusz Czerwiński (START Radom)
  3. Janusz Chamot (IKS Jezioro Tarnobrzeg)
    Marek Szafraniec (SIKS Silesia Katowice)

Mężczyźni, kl. 4.:

  1. Rafał Lis (Szansa-START Gdańsk)
  2. Krzysztof Żyłka (IKS Jezioro Tarnobrzeg)
  3. Michał Czułek (START Skierniewice)
    Dariusz Rzewuski (START Siedlce)

Mężczyźni, kl. 5:

  1. Daniel Staszak (START Wrocław)
  2. Sławomir Przybysz (START Skierniewice)
  3. Andrzej Grygiel (START Kalisz)

Mężczyźni, kl. 6:

  1. Rafał Kraft (IKS AWF Warszawa)
  2. Sławomir Brak (START Łódź)
  3. Tomasz Mika (START Zielona Góra)
    Waldemar Krzemiński (TOP Bolesławiec)

Mężczyźni, kl. 7:

  1. Maksym Chudzicki (START Radom)
  2. Michał Deigsler (KS BRONOWIANKA Kraków)
  3. Tomasz Szybalski (IKS AWF Warszawa)
    Jarosław Muszyński (Szansa-START Gdańsk)

Mężczyźni, kl. 8:

  1. Piotr Grudzień (START Zielona Góra)
  2. Marcin Skrzynecki (START Zielona Góra)
  3. Paweł Mazuryk (IKS Jezioro Tarnobrzeg)
    Mariusz Olczak (KS BRONOWIANKA Kraków)

Mężczyźni, kl. 9:

  1. Paweł Konstantyn (IKS AWF Warszawa)
  2. Paweł Jabłoński (KS BRONOWIANKA Kraków)
  3. Mariusz Matejek (IKS Jezioro Tarnobrzeg)
    Robert Cwenar (GOKiS Kąty Wrocławskie)

Mężczyźni, kl. 10:

  1. Igor Misztal (START Zielona Góra)
  2. Paweł Włodyka (IKS Jezioro Tarnobrzeg)
  3. Marcin Grocholski (START Kalisz)
    Stanisław Ząbek (UKS SP 1 Tarnów)

Mężczyźni, kl. 11:

  1. Kamil Bałuszek (TKS OPOKA Trzebinia)
  2. Marek Chybiński (START Gorzów Wielkopolski)
  3. Jerzy Zajdel (IKS Jezioro Tarnobrzeg)
    Damian Słociński (TKS OPOKA Trzebinia)
Gra podwójna:

Kobiety, kl. 6-10:

  1. Małgorzata Jankowska, Katarzyna Marszał (obie IKS AWF Warszawa)
  2. Dajana Jastrzębska (START Katowice), Dorota Mituta (START Zielona Góra)
  3. Teresa Sturm (START Kalisz), Monika Borewicz (START Radom)
    Jolanta Kopaczyńska (START Wrocław), Julia Jarosz (START Gorzów Wielkopolski)

Mężczyźni, kl. 1-5:

  1. Rafał Lis (Szansa-START Gdańsk), Krzysztof Żyłka (IKS Jezioro Tarnobrzeg)
  2. Rafał Czuper (START Białystok), Tomasz Jakimczuk (START Zielona Góra)
  3. Daniel Staszak (START Wrocław), Dariusz Rzewuski (START Siedlce)
    Michał Czułek, Sławomir Przybysz (obaj START Skierniewice)

Mężczyźni, kl. 6-10:

  1. Igor Misztal, Piotr Grudzień (obaj START Zielona Góra)
  2. Paweł Jabłoński, Mariusz Olczak (obaj KS BRONOWIANKA Kraków)
  3. Paweł Włodyka (IKS Jezioro Tarnobrzeg), Maksym Chudzicki (START Radom)
    Marcin Skrzynecki, Hubert Morusiewicz (obaj START Zielona Góra)

Mężczyźni, kl. 11:

  1. Kamil Bałuszek, Damian Słociński (obaj TKS OPOKA Trzebinia)
  2. Wiktor Kwiatkowski (START Łódź), Jerzy Zajdel (IKS Jezioro Tarnobrzeg)
  3. Piotr Dobrzyński, Marek Chybiński (obaj START Gorzów Wielkopolski)
    Marek Bajek, Damian Fira (obaj START Gorzów Wielkopolski)

Gra podwójna mieszana, kl. 1-5:

  1. Rafał Czuper (START Białystok), Dorota Bucław (IKS AWF Warszawa)
  2. Rafał Lis, Barbara Rompa (oboje Szansa-START Gdańsk)
  3. Wiesław Dziliński (KSI START Szczecin), Marianna Szychowska (IKS AWF Warszawa)
    Krzysztof Żyłka, Emilia Kotarska (IKS Jezioro Tarnobrzeg)

Gra podwójna mieszana, kl. 6-10:

  1. Igor Misztal (START Zielona Góra), Dajana Jastrzębska (START Katowice)
  2. Marcin Skrzynecki, Dorota Mituta (oboje START Zielona Góra)
  3. Paweł Konstantyn, Katarzyna Marszał (oboje IKS AWF Warszawa)
    Maksym Chudzicki (START Radom), Jolanta Kopaczyńska (START Wrocław)

Gra podwójna mieszana, kl. 11:

  1. Marek Chybiński (START Gorzów Wielkopolski), Dorota Nowacka (UKS JOLA Kraków)
  2. Piotr Dobrzyński (START Gorzów Wielkopolski), Ewa Cychowska (UKS TEMPO 25 Olsztyn)
  3. Damian Słociński (TKS OPOKA Trzebinia), Renata Krefta (Szansa-START Gdańsk)
    Grzegorz Demczuk, Agnieszka Strąk (oboje IKS ATAK Elbląg)

————

Fot.: Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here