Fot. Kobas Laksa

„Dla nas wolnością jest akceptacja” – Down the Road. Zespół w trasie

Ten wpis niewiele będzie miał wspólnego ze sportem. Ten wpis jest zupełnie na inny temat. Podsumować go można krótko. „Dla nas wolnością jest akceptacja”.

Czy znacie kogoś z zespołem Downa? Macie taką osobę w rodzinie? Jeżeli tak, to możecie potraktować ten wpis jako ciekawostkę. Jeżeli jednak nie, to na wstępie zadajcie sobie kilka pytań. Czy wiesz, co czuje osoba z zespołem Downa? Jakie ma potrzeby? Marzenia? Jakie emocje przeważają u takich osób? Zaskoczę Cię. Na wszystkie te pytania jest jedna odpowiedź. Takie, jak my wszyscy!

Fot. Kobas Laksa

„Down the Road. Zespół w trasie” to dość świeży materiał, który całkiem niedawno emitowany był na kanale TTV. Temat nietypowy, wręcz niszowy w mediach. Przyznam się, że nawet ja o nim nie słyszałem. Natrafiłem na niego zupełnie przypadkowo. Opowiada on przygodę sześciorga wyjątkowych, dorosłych osób. Osób dla siebie obcych, które urodziły się z zespołem Downa. Każda z nich to zupełnie inna historia, inny charakter i zupełnie inne podejście do życia. Ola, Agnieszka, Dominika, Michał, Grzegorz i Krzysztof to główne postaci programu, które mają swoje radości, smutki, problemy, żale i nie wstydzą się pokazać ich światu. Rękawicę objęcia pieczy nad wspaniałą szóstką podjął Przemysław Kossakowski, który już na początku szesnastodniowej wyprawy po sześciu europejskich miastach stał się prawdziwym przyjacielem każdego z nich.

Fot. Kobas Laksa

W „Down the Road. Zespół w trasie” nam jako widzom i im jako bohaterom programu przyjdzie się zmierzyć ze stereotypami, które często określają osoby z zespołem Downa jako niesamodzielnych i wymagających opieki. Jacy są w rzeczywistości? Bohaterowie programu przeżywają po swojemu to, co wielu uznaje za oczywiste i naturalne. Z pomocą Przemka odnajdują się w niby codziennych, ale dla nich zupełnie nowych sytuacjach.

Zastanawiacie się, czy udało im się przełamać własne obawy i ograniczenia? Zdecydować na lot helikopterem czy spacer na wysokości? W dwunastoodcinkowej serii macie okazję poznać ich szczere i niefiltrowane podejście do życia, związków, intymności czy pracy. Przyznać muszę, że dawno nie oglądałem tak świetnego programu telewizyjnego. Nie ukrywam też, że momentami zdarzyło mi się uronić łzę. Łzę wzruszenia, nadziei, smutku i żalu jednocześnie. Na szczęście będzie drugi sezon, do którego już trwa nabór uczestników.

Down the road. Zespół w trasie

„Down the Road. Zespół w trasie” to program, który bardzo wysoko oceniany jest przez widzów na portalu Filmweb. Spośród 830 ocen ich średnia ważona wynosi aż 9 na 10 punktów. Wszystkie odcinki programu możecie obejrzeć w tym miejscu na platformie Player.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL