Fot. Paweł Skraba/Sprawni Razem

100 dni do letnich igrzysk europejskich VIRTUS 2022!

W dniach 16-24 lipca w Krakowie odbędą się letnie igrzyska europejskie VIRTUS 2022. To wydarzenie dedykowane sportowcom z niepełnosprawnością intelektualną zgromadzi około 600 zawodników z ponad 25 krajów, w tym wielu ubiegłorocznych paraolimpijczyków z Tokio. Sportowcy będą rywalizować w dziesięciu dyscyplinach: lekkiej atletyce, pływaniu, tenisie stołowym, koszykówce, piłce ręcznej, tenisie, kolarstwie, wioślarstwie, judo i badmintonie.

Areną zmagań będą kompleksy sportowe w Krakowie. Honorowy Patronat nad Letnimi Igrzyskami Europejskimi VIRTUS 2022 objął Prezydent Krakowa Pan Jacek Majchrowski.

Igrzyska VIRTUS to ogromne wyzwanie organizacyjne, do którego przygotowujemy się od wielu miesięcy – mówi Dariusz Mosakowski, Prezes Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni-Razem”. – Na sukces imprezy złożyć się musi mnóstwo elementów, nad którymi pracujemy wspólnie z władzami miasta Kraków, kierownikami obiektów sportowych i hoteli. Wielość dyscyplin, jakie będą rozgrywane podczas igrzysk, wymaga zaangażowania potężnego zespołu obsługi sędziowskiej i technicznej, a także perfekcyjnego przygotowania obiektów sportowych. To dla naszego zespołu bardzo pracowity okres. W tym roku nasz związek obchodzi jubileusz 30-lecia i bardzo zależy nam na tym, by prestiżowe igrzyska VIRTUS odbyły się na najwyższym światowym poziomie.

Federacja VIRTUS wybrała Polskę na miejsce organizacji zawodów już kolejny raz. W minionym roku Bydgoszcz gościła uczestników mistrzostw świata VIRTUS w lekkiej atletyce, a w 2020 roku, tuż przed wybuchem pandemii, w Toruniu odbyły się halowe mistrzostwa świata VIRTUS w lekkiej atletyce. W poprzednich latach Związek wielokrotnie organizował imprezy sportowe federacji VIRTUS.

Działający od trzydziestu lat Związek Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni-Razem” skupia sportowców niepełnosprawnych intelektualnie z terenu całego kraju. Każdego roku organizuje ponad 20 zawodów ogólnopolskich w różnych dyscyplinach sportowych dla ponad 1500 osób niepełnosprawnych. Związek jest jednym z założycieli i członków Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. W jego kadrach narodowych znajdują się wielokrotni mistrzowie i medaliści paraolimpijscy. Szkoleniem centralnym objętych jest prawie 100 zawodników niepełnosprawnych z całej Polski.

————

Informacja prasowa
Fot. Paweł Skraba/Sprawni Razem

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter

I consent to the terms and conditions

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL