Rozbili bank! 11 medali polskich judoków na mistrzostwach świata osób z zespołem Downa

Niesamowity sukces biało-czerwonych na mistrzostwach świata w judo osób z zespołem Downa! Dziesięcioosobowa reprezentacja ze słonecznej Madery przywiezie łącznie jedenaście krążków: sześć złotych, dwa srebrne oraz trzy brązowe.

W trwających w ten weekend w Funchal na Maderze mistrzostwach świata wystartowało 10. biało-czerwonych, którzy swoje umiejętności i technikę rozwijają na co dzień w klubach w Gdańsku, Elblągu oraz Warszawie. Była to już trzecia impreza, po mistrzostwach świata w Guimarães (2019) oraz igrzyskach europejskich w Ferrarze (2021), w której nasi judocy mieli okazję uczestniczyć w międzynarodowym współzawodnictwie sportowym organizowanym pod auspicjami Sports Union for Athletes with Down Syndrome (SU-DS).

Zarówno zawodnicy jak i trenerzy tegoroczny czempionat w Portugalii zaliczyć mogą do bardzo udanych. Co niezmiernie cieszy, każdy z judoków w indywidualnej rywalizacji stanął na podium. Mistrzami świata w swoich kategoriach w sobotę zostali Zuzanna Urbańska (-48 kg), Radosław Siejka (-50 kg), Michał Miszkowski (-66 kg), Oliver Trepiński (-73 kg) oraz Marcin Liszcz (-81 kg). Wicemistrzowskie tytuły zgarnęli Tymoteusz Kełpiński (-60 kg) wraz z Adamem Wiśniewskim (-73 kg), natomiast brązowe medale wywalczyli Mateusz Bielecki (-60 kg), Adam Zimny (-66 kg) i Konrad Szumski (-81 kg). Dodatkowo na zakończenie zmagań Polacy sięgnęli dziś po złoto w turnieju drużynowym.

W październiku czeka nas też drugie ważne dla sportowców z zespołem Downa wydarzenie: mistrzostwa świata w pływaniu SU-DS w portugalskiej miejscowości Albufeira, podczas których Polskę reprezentować będzie 11. zawodników z trisomią 21.

————

Fot. UKS ADA JUDO FUN/Facebook

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL