Fot. Andrzej Ochal/Para Table Tennis Poland

11 medali tenisistów stołowych w słoweńskim Laško!

Kolejny świetny występ naszych tenisistów stołowych! W trwającym w dniach 9-13 maja w słoweńskim Laško międzynarodowym turnieju ITTF Slovenia Para Open 2023 biało-czerwoni sięgnęli po jedenaście medali.

Turniej w słoweńskiej miejscowości Laško to najliczniej obsadzone zawody w tenisie stołowym w wydaniu paraolimpijskim. Do walki o punkty do rankingu kwalifikującego do przyszłorocznych igrzysk w Paryżu przystąpiła rekordowa liczba ponad 400 graczy. W biało-czerwonych barwach za ping-pongowym stołem rywalizowało 18 zawodników, którzy w konfrontacji ze światową czołówką tej dyscypliny wywalczyli łącznie jedenaście krążków: cztery złote, dwa srebrne oraz pięć brązowych.

Co warte podkreślenia, wszystkie złote medale polscy tenisiści zdobyli w grze pojedynczej. Na najwyższym stopniu podium po triumfach w finale zameldowali się Dorota Bucław (kl. 1), Rafał Czuper (kl. 2), Karolina Pęk (kl. 9) oraz Maciej Makajew (kl. 11). Z brązowych medali cieszyli się Michał Deigsler z Maksymem Chudzickim (obaj kl. 7). Jeden wygrany mecz dzielił od medalowej strefy Tomasza Jakimczuka (kl. 2), Macieja Nalepkę (kl. 3), Piotra Grudnia (kl. 8), Igora Misztala (kl. 10) oraz Ewę Cychowską (kl. 11). Cała piątka wyeliminowana została z turnieju w ćwierćfinale. Na 1/8 finału zmagania zakończył Krzysztof Żyłka (kl. 4), natomiast Rafał Lis (kl. 4), Barbara Jabłonka (kl. 6), Magdalena Sutkowska-Pawłasek (kl. 8), Marcin Zieliński (kl. 9), Paweł Włodyka (kl. 10) oraz Damian Fira (kl. 11) nie zdołali przebrnąć przez fazę grupową rozgrywek.

W potyczkach deblowych srebrne krążki przypadły Igorowi Misztalowi oraz Piotrowi Grudniowi (MD18). Ćwierćfinał w Słowenii okazał się maksimum dla Rafała Czupera i Tomasza Jakimczuka (MD4). Rundę wcześniej polegli Maksym Chudzicki z Michałem Deigslerem (MD14), a w 1/16 finału – Krzysztof Żyłka z Rafałem Lisem (MD8). Z grup nie wyszli Paweł Włodyka z Węgrem Gyulą Zboraim (MD18), Marcin Zieliński z Izraelczykiem Yehonatanem Levim (MD18), Maciej Makajew z Damianem Firą (MD22) oraz Magdalena Sutkowska-Pawłasek z Barbarą Jabłonką (WD14).

W grze mieszanej nasi reprezentanci plasowali się w medalowej strefie czterokrotnie. Ewa Cychowska wraz z Maciejem Makajewem (XD22) ostatecznie zwieńczyli turniej ze srebrem. Na trzecim miejscu znaleźli się Rafał Czuper z Chinką Jing Liu (XD4), Paweł Włodyka z Magdaleną Sutkowską-Pawłasek (XD20) oraz Igor Misztal z Turczynką Merve Demir (XD20). W ćwierćfinale z grą pożegnali się Michał Deigsler z Barbarą Jabłonką (XD14), a także Piotr Grudzień z Karoliną Pęk (XD17). W 1/8 finału odpadli z kolei Dorota Bucław z Krzysztofem Żyłką (XD7) oraz Maksym Chudzicki z Niemką Stephanie Grebe (XD14).

Kolejne zawody zaliczane do kwalifikacji paraolimpijskich odbędą się już pod koniec tego miesiąca. Ich gospodarzem w dniach 26-28 maja będzie Władysławowo.

————
Fot. Andrzej Ochal/Para Table Tennis Poland

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL