13 medali tenisistów stołowych w fińskim Pajulahti

Z dorobkiem trzynastu krążków 11-osobowa reprezentacja Polski w tenisie stołowym zakończyła swój udział w rozgrywanym w dniach 29 września – 1 października w fińskim Pajulahti międzynarodowym turnieju ITTF Finland Para Open 2023.

W kolejnym turnieju zaliczanym do kwalifikacji do przyszłorocznych igrzysk paraolimpijskich w Paryżu wystartowało 111 tenisistów stołowych z 26 krajów. Biało-czerwone barwy reprezentowało 11 zawodników. Trener kadry narodowej Andrzej Ochal może być zadowolony z postawy swoich podopiecznych, którzy za pingpongowym stołem zdobyli łącznie 13 medali: 4 złote, 4 srebrne oraz 5 brązowych.

Indywidualnie polscy tenisiści siedem razy zameldowali się w medalowej strefie. Zmagania w turnieju łączonych klas 9-10 wśród kobiet zakończyły się triumfem Natalii Partyki, która w finale spotkała się ze swoją reprezentacyjną koleżanką Karoliną Pęk. Srebrne krążki przypadły również Krzysztofowi Żyłce (kl. 4), Ewie Cychowskiej (kl. 11) oraz Maciejowi Makajewowi (kl. 11). Na trzecim miejscu dającym brąz uplasowały się natomiast Katarzyna Marszał (kl. 6) wraz z Dorotą Nowacką (kl. 11). W 1/8 finału odpadł Tomasz Jakimczuk (kl. 2), a przez rozgrywki grupowe nie zdołał przebrnąć Rafał Lis (kl. 4). Piąta w singlu była z kolei Krystyna Łysiak (kl. 11).

Pozostałe sześć krążków biało-czerwoni wywalczyli w potyczkach deblowych oraz mikstowych. W grze podwójnej ze złota cieszyły się Natalia Partyka z Karoliną Pęk (WD20) oraz Katarzyna Marszał z Japonką Yuri Tomono (WD14), a po brąz sięgnęli Tomasz Jakimczuk z Czechem Jirzim Suchankiem (MD4). W ćwierćfinale z turniejem pożegnali się Krzysztof Żyłka z Rafałem Lisem (MD8). W rywalizacji mieszanej złoto zgarnęli Ewa Cychowska z Maciejem Makajewem (XD22), a czwartą lokatę w tej samej kategorii zajęli Krystyna Łysiak oraz Fin Timo Averjanow. Brązowymi medalami nagrodzone zostały pary Dorota Bucław i Krzysztof Żyłka (XD7-10) oraz Katarzyna Marszał z Czechem Danielem Horutem (XD14).

————

Fot. Andrzej Ochal | Para Table Tennis Poland

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL