Fot. Andrzej Ochal/ Para Table Tennis Poland - Tenis Stołowy Osób Niepełnosprawnych

13 medali tenisistów stołowych w Podgoricy! Czuper oraz Lis z podwójnym złotem

13 krążków i zwycięstwo w klasyfikacji medalowej to osiągnięcia polskich tenisistów stołowych w międzynarodowym turnieju Montenegro Para Open 2022. Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium w stolicy Czarnogóry, Podgoricy gościli Rafał Czuper oraz Rafał Lis, którzy w swoich kategoriach zwyciężali zarówno w zmaganiach indywidualnych jak i deblowych.

W rozgrywanych w dniach 2-4 czerwca zawodach w Podgoricy zaprezentowało się 12. biało-czerwonych, rywalizując o jak najwyższe lokaty w turniejach singla, debla oraz mikstów. Była to kolejna ważna impreza przygotowawcza do tegorocznych mistrzostw świata, które w dniach 6-12 listopada zorganizuje hiszpańska Grenada. Podopieczni trenera Andrzeja Ochala mają powody do zadowolenia. Na podium stawali bowiem aż 13-krotnie, zgarniając za pingpongowym stołem cztery złote, cztery srebrne oraz pięć brązowych krążków. Dorobek ten dał Polakom zwycięstwo w generalnej klasyfikacji zawodów.

Indywidualnie bezkonkurencyjny okazał się Rafał Czuper, pokonując w finale klasy 2. stosunkiem setów 3:1 Słowaka Martina Ludrovskiego. Reprezentant naszych sąsiadów z południa na etapie ćwierćfinałów wyeliminował z walki o medale drugiego z naszych zawodników, Tomasza Jakimczuka. W rywalizacji klasy 4. znakomity turniej rozegrał Rafał Lis, który zdobycie tytułu w Podgoricy przypieczętował finałowym triumfem 3:0 nad Andrejem Meszarosem ze Słowacji. Rundę wcześniej nasz doświadczony tenisista zmierzył się z cieszącym się ostatecznie z brązu Krzysztofem Żyłką, rozstrzygając to starcie na swoją korzyść po trudnym pięciosetowym boju.

Kolejne cenne zwycięstwa biało-czerwoni odnieśli w grach podwójnych. Rafał Czuper z Tomaszem Jakimczukiem po wygranej w finale 3:1 ze słowackim duetem Janem Riaposem i Martinem Ludrovskym okazali się najlepszą parą w rozgrywkach MD4. Rafał Lis z Krzysztofem Żyłką z kolei w identycznym stosunku setów rozprawili się w finale MD8 z reprezentującymi Serbię Mladenem Ciriciem i Mitarem Pakuliciem.

W zmaganiach gry pojedynczej srebrne krążki powędrowały do Barbary Jabłonki (kl. 6), Michała Deigslera (kl. 7) oraz Marcina Zielińskiego (kl. 9), natomiast o brąz ambitnie powalczyli Daniel Staszak (kl. 5) wraz z Dawidem Sową (kl. 9). W turnieju mikstów na drugim miejscu uplasowali się Magdalena Sutkowska-Pawłasek z Piotrem Mańturzem, a trzecią lokatę w tej samej kategorii (XD14) zajęli Barbara Jabłonka z Michałem Deigslerem. Obie panie wystąpiły również w rozgrywkach deblowych (WD14-20), w których wspólna gra zaowocowała brązem.

Ponadto na ćwierćfinale swój udział w singlu zakończył Piotr Mańturz (kl. 6), a przez fazę grupową nie zdołali przebrnąć Magdalena Sutkowska-Pawłasek (kl. 7-9) oraz Dominik Bartosik (kl. 9). W potyczkach deblowych z kolei zarówno Mańturz z Michałem Deigslerem jak i Dawid Sowa z Marcinem Zielińskim (MD14) odpadli z rywalizacji w ćwierćfinale, a Daniel Staszak ze Słowakiem Marianem Kamienem (MD8) nie wyszli z grupy.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL