Fot. Adam Nurkiewicz/Polska Fundacja Paraolimpijska (ilustracyjne)

14 medali tenisistów stołowych w Ostrawie. Pęk i Grudzień z podwójnym złotem

Z dorobkiem czternastu medali reprezentanci Polski w tenisie stołowym zakończyli udział w rozgrywanym w dniach 20-22 czerwca w Ostrawie turnieju ITTF Czech Para Open.

Trzydniowe zmagania wyłoniły zwycięzców w grach pojedynczych, podwójnych oraz mikście. Dla zawodników z kadry narodowej turniej ten okazał się kolejnym etapem przygotowań do igrzysk paraolimpijskich, które na przełomie sierpnia i września odbędą się w Paryżu.

Indywidualnie biało-czerwoni siedem razy zameldowali się na podium. Zmagania w swoich klasach niepełnosprawności zdominowali Piotr Grudzień (kl. 8), Igor Misztal (kl. 10) oraz Maciej Makajew (kl. 11). Srebrne krążki w rywalizacji za pingpongowym stołem zdobyli Katarzyna Marszał (kl. 6) z Pawłem Włodyką (kl. 10), a brąz przypadł Barbarze Jabłonce (kl. 6) i Rafałowi Kraftowi (kl. 6).

Tyle samo razy polscy tenisiści sięgnęli po medale w potyczkach deblowych oraz mieszanych. Dwa tytuły zgarnęła Karolina Pęk, grając w parze z Piotrem Grudniem (XD17) oraz Węgierką Alexą Szvitacs (WD20). Srebrny kruszec powędrował do Pawła Włodyki i Ewy Foskett (XD20) oraz Igora Misztala i Maksyma Chudzickiego (MD18). Włodyka wywalczył ponadto brąz z Marcinem Zielińskim (MD18), który z kolei był również trzeci w mikście z Barbarą Jabłonką (XD14). Dorobek naszych reprezentantów uzupełnił brąz Macieja Makajewa i Ewy Cychowskiej (XD22).

————

Fot. (ilustr.) Adam Nurkiewicz/Polska Fundacja Paraolimpijska

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL