5 faktów, dzięki którym uświadomisz sobie, że chcesz do nas dołączyć!

Przed chwilą skończyliśmy spotkanie podsumowujące sportowe dokonania zawodników Wojewódzkiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych START Wrocław w 2018 roku. O najlepszych występach naszych medalistów słyszeliście być może w mediach, a już na pewno możecie sobie je odświeżyć na tym portalu. Moją uwagę najbardziej zwróciła jednak pewna informacja statystyczna: z zawodów rangi mistrzostw Polski przywieźliśmy 99 medali. Równe sto wyglądałoby dostojniej. Co więcej, możesz mieć duży wkład w nasze okrągłe liczby. Niemożliwe? No to patrz!

Fakt nr 1. Najmłodszy uczestnik zawodów międzynarodowych, który na co dzień przywdziewa koszulkę wrocławskiego Startu, to Igor Hrehorowicz. Kiedy zdobywał minimum kwalifikacyjne na pływackie mistrzostwa Europy w Dublinie, metrykalnie miał jeszcze 15 lat. Wierzymy, że przed nim wspaniała sportowa przyszłość, ale też wiemy, że do tak dobrych wyników dochodzi się długo ciężką pracą. Krócej: lepiej zacząć dziś, niż jutro.

Fakt nr 2. Każdego dnia odbieramy przynajmniej jeden telefon od ambitnego ochotnika. „Dzień dobry, trenowałbym, ale nie wiem, czy się nadam”. Spokojnie, na takie pytania odpowiadamy w sumie od 60 lat. Mamy wykwalifikowanych trenerów, mamy obiekty i odpowiednio prowadzone zajęcia. Możesz spróbować wszystkich dyscyplin i samodzielnie wybrać tą jedyną albo zdać się na nasze doświadczenie.

Fakt nr 3. Sport to uniwersalny język porozumienia. Pewnie dlatego wszelkie różnice szybko przestają być dla nas przeszkodą. Wiek, doświadczenia życiowe, plany, poglądy, osobiste sympatie i antypatie? Szybko się zorientujesz, że w procesie treningowym wszyscy patrzymy w tym samym kierunku, a ten kierunek to sportowy cel.

Fakt nr 4. Miło patrzy się na wielkie osiągniecia mistrzów, ale jeszcze fajniej jest wypić z nimi kawę. Sport paraolimpijski stwarza obecnie spore możliwości rozwoju, ale jednocześnie dotyczy kameralnej (w porównaniu z nieparaolimpijskim sportem) grupy osób. Mówią, że rodziny się nie wybiera… a my mówimy, że czasami można!

Fakt nr 5. Trenujesz za darmo. Może nie masz ambicji na czołówki rankingów i chcesz tylko zrzucić parę kilogramów albo zrobić w tym roku cokolwiek innego, niż do tej pory… MOŻNA! Nie wystawiamy mandatów za brak paraolimpijskiej kwalifikacji. To taki układ, że stracić nie sposób, a zyskasz szybciej, niż można przypuszczać.

Wrocławianinie/Dolnoślązaku! Pokaż ten tekst komuś, kto powinien go przeczytać. I nie bój się kierować pytań na adres: wzsstart@wroclaw.pl. Czekamy na osoby z orzeczoną niepełnosprawnością.

————
Fot.: START Wrocław Wojewódzkie Zrzeszenie Sportowe Niepełnosprawnych.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL