5 PYTAŃ DO… Bartłomieja Mroza

Bartłomiej Mróz, ambasador polskiego parabadmintona. Na arenie międzynarodowej od 2012 roku, aktualnie numer dwa światowego rankingu. Multimedalista mistrzostw świata i Europy zarówno w grze pojedynczej jak i podwójnej.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Pasję do sportu zaszczepił we mnie chyba Bóg. Zawsze byłem bardzo aktywny. Odkąd tylko sięgam pamięcią, od rana do wieczora potrafiłem spędzać czas na podwórku. Nie miało dla mnie wówczas znaczenia, czy w tym czasie będę biegał za piłką, jeździł na rowerze czy po prostu gonił się z innymi dzieciakami. Ważne były dla mnie wtedy tylko ruch i dobra zabawa.

W przerwie między zawodami staram się zregenerować i szybko powrócić do przygotowań do kolejnego startu.

Każda poniesiona porażka pokazuje mi, co w mojej grze wymaga poprawy. Analizując zarówno przegrane mecze, jak i te wygrane, mogę na bieżąco wychwycić to, nad czym powinienem jeszcze popracować. Nic bowiem tak nie motywuje prawdziwego sportowca do walki, jak właśnie porażka.

Miejsce, do którego uwielbiam powracać to moje rodzinne miasto, Kędzierzyn-Koźle. Tam się wychowałem i spędziłem całe swoje dzieciństwo. Kiedy do niego powracam, mogę się na chwilę zatrzymać i oderwać od codziennych spraw i obowiązków.

Moim największym sportowym marzeniem jest udział w igrzyskach paraolimpijskich, które w 2020 roku odbędą się w Tokio.

Aby marzenie Bartka o udziale w igrzyskach paraolimpijskich i – w co mocno wierzymy – zdobyciu podczas nich medalu stało się realne, potrzebna jest nasza pomoc. W życiu nic nie ma za darmo i tak jest również w tym przypadku. Potrzeba 55 tysięcy złotych, by historia ta mogła zakończyć się happy endem. Jest to kwota niemała (można by za nią kupić np. dobre auto z salonu), lecz jak najbardziej możliwa do uzbierania. Na stronie crowdfundingowej możemy przeczytać, że cała suma przeznaczona zostanie na udział w międzynarodowych turniejach (koszty przelotu, zakwaterowania, wpisowego na turniej), co z pewnością pozytywnie wpłynie na dalszy rozwój sportowej kariery naszego mistrza i zapewni mu rozstawienie w kolejnych wielkich zawodach.

Więcej o samym projekcie i sposobach wsparcia naszego mistrza przeczytać można tutaj.

 

Fot.: Oficjalny Fanpage Bartłomieja Mroza.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL