5 PYTAŃ DO… Michała Nalewajka

Michał Nalewajek, 24-letni zawodnik reprezentujący klub IKS AWF Warszawa. Z dyscyplin sportowych najbardziej upodobał sobie szermierkę, ze szczególnym naciskiem na floret i szpadę. Dwukrotny medalista igrzysk paraolimpijskich z Rio de Janeiro w drużynowym turnieju floretu (srebro) i szpady (brąz). Zdobywca w drużynie srebrnych krążków mistrzostw świata (2015) i Europy (2014) we florecie oraz dwóch brązów mistrzostw Starego Kontynentu we florecie i szpadzie (2016).

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Osiągnięciem, które napawa mnie największą dumą, jest zakwalifikowanie się na igrzyska paraolimpijskie w Rio de Janeiro, dzięki czemu spełniłem moje dziecięce marzenie.

Porażki uczą mnie, żeby się nie poddawać. Uważam, że dużą sztuką jest potrafić wyciągać wnioski z błędów, które się już popełniło.

Nie wyobrażam sobie życia bez rodziny, sportu, domu, pracy.

Miejsce, do którego uwielbiam powracać: dom jest dla człowieka takim miejscem, gdzie zawsze może wrócić.

Moje życiowe motto: Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą.

 

Fot.: Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL