Łucznictwo: Medale halowych mistrzostw Polski rozdane

W dniach 9-10 marca na obiekcie Karcher Hala Cracovia Centrum Sportu Niepełnosprawnych w Krakowie odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski w łucznictwie osób niepełnosprawnych.

Złoto w rywalizacji mężczyzn w Krakowie wywalczył Ireneusz Kapusta. W finale pokonał 6:0 Józefa Kudronia z MUKS Podkarpacie Jedlicze. ,,Ogólnie jestem zadowolony z formy prezentowanej na koniec sezonu halowego. Mimo drobnych wpadek podczas strzelania kwalifikacji, które ostatecznie zakończyłem na I miejscu z przyzwoitym wynikiem 564 pkt (276, 288), oraz trudnego początku strzelań indywidualnych, rozkręcałem się w miarę turnieju, strzelając na sam koniec głównie w środkowe pole tarcz” – skomentował na swojej stronie występ na HMP zawodnik kieleckiego klubu. Podium uzupełnili Wiktor Patryas oraz Piotr Sawicki. Udział wzięło szesnastu zawodników. Co ciekawe, swoich sił próbował również Albin Batycki z powodzeniem reprezentujący nasz kraj w tenisie na wózkach.

W łuku bloczkowym pierwszą lokatę zajął Adam Dudka. Reprezentant ICSiR Start Lublin pokonał w finale 143:142 Stanisława Kalisiaka. Z brązowych medali cieszyli się Wojciech Tokarz oraz Krzysztof Kornatowski. Startowało siedmiu zawodników. W łukach olimpijskich w rywalizacji zawodników na wózkach triumfował Piotr Jacniacki, który wygrał z Andrzejem Baranem (111:107).

Nasza medalistka najważniejszych łuczniczych imprez Milena Olszewska była najlepsza wśród pań. W finale pokonała Jolantę Mazurek 6:0. Startowały w tej klasie cztery zawodniczki, a brązowe medale przyznano Marcelinie Samiczak i Wiesławie Staszałek. W łuku bloczkowym spotkały się dwie zawodniczki. Ksenija Markitantowa z MLKS Czarna Strzała Bytom wygrała 139:135 z Dorotą Bartuzi.

W rywalizacji drużynowej w łukach olimpijskich triumfowali zawodnicy Startu Kielce w składzie Ireneusz Kapusta, Mirosław Niedbalski i Tomasz Pakaszewski. Pokonali oni 6:0 ICSiR Start Lublin (Piotr Sawicki, Tomasz Żmuda, Jolanta Mazurek). Trzecią pozycję wywalczyli łucznicy GZSN Start Gorzów (Milena Olszewska, Ryszard Szachowicz, Albin Batycki).

W łukach bloczkowych przyznano złoto GZSN Start Gorzów. Stanisław Kalisiak, Krzysztof Kornatowski i Mariusz Osses ustrzelili 1350 pkt. w kwalifikacjach. W mikstach łuków klasycznych po złoto sięgnęli Piotr Sawicki i Jolanta Mazurek, wygrywając 5:4 z Ryszardem Szachowiczem i Mileną Olszewską. Trzeci był mikst Ireneusz Kapusta i Marcelina Samiczak. W łukach bloczkowych złoto przyznano Adamowi Dudce i Dorocie Bartuzi.

Wyniki:

Łuki klasyczne mężczyzn open:

1. Ireneusz Kapusta – ZSiR Start Kielce
2. Józef Kudroń – MUKS Podkarpacie Jedlicze
3. Wiktor Patryas – BZSR Start Bielsko-Biała i Piotr Sawicki – ICSiR Start Lublin

Łuki bloczkowe mężczyzn:

1. Adam Dudka – ICSiR Start Lublin
2.Stanisław Kalisiak – GZSN Start Gorzów
3.Wojciech Tokarz – UKS Piast25 Rzeszów i Krzysztof Kornatowski – GZSN Start Gorzów

Łuki klasyczne kobiet open:

1. Milena Olszewska – GZSN Start Gorzów
2. Jolanta Mazurek – ICSiR Start Lublin
3. Marcelina Samiczak – ZSiR Start Kielce i Wiesława Staszałek – ZSOZN Start Radom

Łuki bloczkowe kobiet open:

1. Ksenija Markitantowa – MLKS Czarna Strzała Bytom
2. Dorota Bartuzi – ICSiR Start Lublin

————

Fot.: Archiwum prywatne Ireneusza Kapusty (www.kapirkowy.blogspot.com).

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL