Adrian Castro – szermierka na wózkach (szabla, kat. B)

Adrian Castro sportowcem czerwca!

Z wielką radością informujemy, że sportowcem czerwca w głosowaniu czytelników portalu parasportowcy.pl został szermierz Adrian Castro. Gratulujemy!                                                    

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

W trzeciej już odsłonie naszej comiesięcznej zabawy oddane zostały 122 głosy. Udostępniony na Facebooku wpis wraz z listą nominowanych zawodników dotarł do grona ponad 6,5 tysiąca odbiorców. Swój głos przyznać można było następującym kandydatom: Adrianowi Castro (szermierka), Annie Harkowskiej (kolarstwo), Jarosławowi Kailingowi (wioślarstwo), Bartoszowi Ostałowskiemu (motosport), Iwonie Podkościelnej i Aleksandrze Tecław (kolarstwo) lub Łukaszowi Wieteckiemu i Tomaszowi Domagale (triathlon).

Po zliczeniu wszystkich oddanych głosów okazało się, że czytelnicy docenili najbardziej wyczyn Adriana Castro, który podczas ubiegłotygodniowych zawodów Pucharu Świata Szabla Kilińskiego po raz trzeci w tym sezonie stanął na najwyższym stopniu podium w rywalizacji szablistów. Na brązowego medalistę paraolimpijskiego z Rio de Janeiro zagłosowało 58 osób. Na drugiej pozycji z 41 oddanymi głosami uplasował się Łukasz Wietecki, który wraz z Tomaszem Domagałą sięgnął po brązowy medal mistrzostw Europy w triathlonie. Stawkę na podium uzupełniły Iwona Podkościelna z Aleksandrą Tecław, które podczas zawodów kolarskiego Pucharu Świata w Emmen zajmowały drugie i trzecie miejsce. Na poniższym wykresie prezentujemy ilościowy rozkład głosów na poszczególnych kandydatów.

Dziękujemy za wszystkie oddane głosy i już teraz zachęcamy do wzięcia udziału w naszej kolejnej lipcowej zabawie! 🙂

————

Fot.: Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL