Amp Futbol Ekstraklasa: Husaria Kraków triumfuje w Warszawie

W weekend w Warszawie odbył się przedostatni już turniej Amp Futbol Ekstraklasy 2019. W tym roku rywalizacja jest bardzo zacięta. Z każdym turniejem zmienia się sytuacja w tabeli. Dlatego nie możemy jeszcze mówić o faworytach tego sezonu. Na warszawskiej Pradze prym wiodła Husaria Kraków, która wygrała wszystkie swoje mecze. Kibice Legii Warszawa, gospodarza turnieju, zadbali o kibicowską oprawę meczu.

W pierwszym pojedynku IV turnieju ampfutbolowej ekstraklasy zmierzyli się liderzy i wiceliderzy tabeli czyli Kuloodporni Bielsko-Biała oraz Legia Warszawa. Przez pierwszą połowę kibice nie mieli okazji do wiwatowania z gola. Na tablicy wyników pozostawało zero do zera. W drugiej połowie po ciężkim boju o piłkę Kuloodporni trafili do bramki gospodarzy. Niecałe dziesięć minut później ku zmartwieniu legionistów dołożyli kolejną brameczkę. Legia nie poddawała się. Wciąż walczyli o każdy centymetr boiska. Drużyna z Bielsko-Białej przed końcowym gwizdkiem sędziego dołożyła do swojego wyniku kolejne trafienie. Na ich koncie było już 3 do 0. W kolejnym meczu zmierzyli się Miedziowi Polkowice i Husaria Kraków. Młody, prężnie rozwijający się zespół kontra starzy wyjadacze. Przez pierwsze dziesięć minut utrzymywał się bezbramkowy remis. Chwilę później na Polkowice spadła lawina bramek Husarii. W ciągu pięciu minut czterokrotnie ulokowali piłkę w siatce. Polkowice walczyły do końca, mimo to krakowiacy nie oddali ani jednej bramki, a nawet dołożyli kolejne. Na tablicy wyników po zakończeniu meczu 7 do 0.

Po przerwie obiadowej drużyny wróciły na murawę. Legia Warszawa podjęła Miedziowych Polkowice. I już na początku legioniści mogli wznieść okrzyk „goool!”. Przewaga punktowa gospodarzy powiększyła się o kolejne trafienie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4:0. W drugiej połowie meczu Legia Warszawa dołożyła jeszcze jedną bramkę. W ostatnim meczu tego dnia zmierzyli się Kuloodporni Bielsko-Biała oraz Husaria Kraków. To jeden z najbardziej zaciętych bojów jakie mogliśmy podziwiać w tegorocznej ekstraklasie. W osiemnastej minucie na 1:0 trafiają Kuloodporni. Husaria nie dała jednak za wygraną i zremisowała przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę. Druga cześć meczu była jeszcze bardziej zacięta. Obu drużynom zależało na zwycięstwie. Dobra obrona, szybkie ataki, nieprawdopodobne uderzenia w kierunku bramki. W 45 minucie na 2 do 1 wprowadza piłkę między słupki drużyna z Krakowa.

W niedzielny poranek kibice już szykowali gardła, race i szaliki, żeby dopingować ampfutbolowych faworytów. O 10 byli gotowi do głośnego dopingu. Rozpoczął się mecz Legii Warszawa z Husarią Kraków. Z każdą minutą rozgrywka nabierała tempa. Chwile nieuwagi zawodników w polu szybko korygowali bramkarze, którzy w pierwszej połowie nie wpuścili żadnej bramki. Ten niezwykle wyrównany bój przerwała Husaria Kraków, która w 44 minucie meczu odnotowała gola. Już w doliczonym czasie gry krakowianie przeprowadzają dokładną dwójką akcję, Kapłon do Grygiela i mamy kolejne trafienie. Już wtedy Legia musiała pożegnać się z możliwością obronienia tytułu Mistrza Polski. Siedmiopunktowa strata do lidera nie daje szans na awans na pierwsze miejsce w tabeli. Ten mecz jeszcze się nie skończył. Na tablicy wyników już 2:0 dla Husarii. Na sekundy przed gwizdkiem kończącym to spotkanie dorzucają trzecią bramkę. Wielka radość wśród zawodników Husarii, którzy w całym turnieju wygrywają wszystkie mecze. A to oznacza, że w ostatniej edycji tegorocznej Amp Futbol Ekstraklasy będą mieli mają szansę zdobyć tytuł Mistrza Polski.

Tabela IV turnieju Amp Futbol Ekstraklasy w sezonie 2019:

  1. Husaria Kraków
  2. Kuloodporni Bielsko-Biała
  3. Legia Warszawa
  4. Miedziowi Polkowice

Nagrody indywidualne IV turnieju Amp Futbol Ekstraklasy w sezonie 2019:

Najlepszy zawodnik: Przemysław Świercz

Najlepszy bramkarz: Igor Woźniak

Król strzelców: Dawid Dobkowski

W klasyfikacja generalna Amp Futbol Ekstraklasy:

  1. Kuloodporni Bielsko-Biała
  2. Husaria Kraków (-4pkt)
  3. Legia Warszawa (-7pkt)
  4. Miedziowi Polkowice

Zapraszamy na ostatni w tym sezonie turniej Amp Futbol Ekstraklasy podczas, którego rozstrzygnie się kto zostanie Mistrzem Polski 2019. Przed nami wielkie emocje i arcyciekawe spotkania.

Fot. Bartłomiej Budny

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter

I consent to the terms and conditions

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL