Amp Futbol Ekstraklasa: Husaria Kraków po raz trzeci z rzędu zostaje mistrzem Polski

Zakończył się najbardziej wyrównany sezon w historii Amp Futbol Ekstraklasy. O mistrzostwie zadecydował dopiero ostatni mecz rozgrywek, w którym Husaria Kraków pokonała gospodarzy z Glorii Varsovia 2:1 i po raz trzeci z rzędu pokazała, że jest najsilniejszą drużyną w kraju.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Zawodnicy walczyli nie tylko o medale i tytuł mistrzowski, ale również o miejsce w reprezentacji Polski na październikowe Mistrzostwa Europy. Trzynastoosobową kadrę, zaraz po zakończeniu rozgrywek ogłosił trener biało-czerwonych Marek Dragosz.

Przed turniejem szanse na tytuł miały aż trzy drużyny. Oprócz Husarii Kraków o najważniejsze trofeum w sezonie walczyły właśnie Gloria Varsovia oraz Kuloodporni Bielsko-Biała. Krakowski zespół prowadzony przez Krzysztofa Moszumańskiego i Tadeusza Kapuścińskiego bardzo dobrze rozpoczął rywalizację w Warszawie i po pierwszym dniu turnieju finałowego odskoczył gospodarzom na dwa, a bielszczanom aż na siedem punktów. O Mistrzostwie Polski zadecydował ostatni mecz w sezonie, w którym naprzeciw Husarii stanęli ampfutboliści Glorii. Ostatecznie, po pełnym sportowych emocji i pięknych goli pojedynku, górą byli krakowianie, którzy mogli cieszyć się z trzeciego Mistrzostwa Polski w historii. Dużą rolę w tym zwycięstwie odegrał filar Husarii i reprezentacji Polski Mateusz Kabała, który na początku meczu najpierw świetne dograł piłkę do Tomka Misia, a w drugiej połowie, zaraz po golu wyrównującym przeprowadził skuteczną indywidualną akcję zakończoną strzałem, który odebrał Glorii nadzieję na sukces.

Gloria Varsovia vs. Husaria Kraków, fot. Bartłomiej Budny

– To na pewno był nasz najlepszy turniej w tym roku. Chłopaki zostawili na boisku dużo zdrowia i serca, dzięki czemu udało się wygrać wszystkie mecze i zgarnąć tytuł mistrzowski. Za nami ciężki sezon, w trakcie którego niepotrzebnie gubiliśmy punkty. Warto również zauważyć, że wszystkie drużyny zrobiły ogromny postęp i poziom ligi znacznie się podniósł. Cały czas przed nami jest jeszcze dużo pracy, bo na pewno w kolejnym sezonie każdy będzie chciał urwać punkty trzykrotnemu mistrzowi Polski – mówi trener Husarii Kraków, Tadeusz Kapuściński.

Trenerowi wtóruje jeden z najmłodszych, ale też najszybszych zawodników ligi Krystian Kapłon:

– W trakcie całego sezonu mieliśmy wzloty i upadki. Kluczowy był dla nas mecz z Kuloodpornymi, którym udanie rozpoczęliśmy warszawski turniej i później wygrywaliśmy aż do końca. To na pewno nie był dla nas najłatwiejszy rok, ale cieszymy się, że jesteśmy Mistrzami.

Wicemistrzem została oczywiście rewelacja rozgrywek Gloria Varsovia, a brązowe medale zawisły na szyjach zawodników z Bielska-Białej. Na czwartym miejscu sezon zakończył trapiony kontuzjami wicemistrz z poprzedniego sezonu GKS Góra, a stawkę zamknął debiutujący w polskiej lidze niemiecki Anpfiff Hoffenheim.

W trakcie ceremonii zakończenia wręczono puchary oraz nagrody indywidualne. Najwięcej statuetek skompletował 17-letni napastnik Glorii Varsovia i reprezentacji Polski Jakub Kożuch, który został królem strzelców, piłkarzem sezonu oraz najlepszym młodym zawodnikiem. W ręce wicemistrzów Polski trafiły również nagrody dla najlepszego bramkarza, którym został Jakub Popławski, najlepszego trenera – Mateusz Szczepaniak oraz „Odkrycie Sezonu”, którym uznano debiutującego w lidze Adriana Bąka. Dzięki organizacji fantastycznego turnieju w Bielsku-Białej nagrodę indywidualną zdobył również Daniel Kawka, prezes Kuloodpornych.

Jakub Kożuch (Gloria Varsovia), fot. Bartłomiej Budny

Zmaganiom polskich ampfutbolistów przyglądał się trener reprezentacji Polski Marek Dragosz, który podczas ceremonii zakończenia sezonu ogłosił kadrę na Mistrzostwa Europy w Turcji. Już na początku października w Stambule Polacy powalczą o awans z fazy grupowej EURO z Francją, Włochami i Belgią. Wcześniej biało-czerwonych czeka jednak wrześniowe zgrupowanie przygotowawcze w Uniejowie.

– Jestem bardzo dumny, że znalazłem się wśród powołanych na Mistrzostwa Europy. Jest to dla mnie ogromny zaszczyt móc reprezentować polskie barwy. To będzie bardzo ciężki turniej, ale mocno wierzę w to, że wygramy Euro i wrócimy do domów ze złotymi medalami – kończy Krystian Kapłon, który otrzymał powołanie na turniej w Turcji.

Amp Futbol Ekstraklasa 2017

  1. Husaria Kraków
  2. Gloria Varsovia
  3. Kuloodporni Bielsko-Biała
  4. GKS Góra
  5. Anpfiff Hoffenheim

Król Strzelców: Jakub Kożuch (Gloria Varsovia)

Najlepszy Zawodnik Sezonu: Jakub Kożuch (Gloria Varsovia)

Najlepszy Bramkarz Sezonu: Jakub Popławski (Gloria Varsovia)

Odkrycie Sezonu: Adrian Bąk (Gloria Varsovia)

Młody Zawodnik Sezonu: Jakub Kożuch (Gloria Varsovia)

Trener Sezonu: Mateusz Szczepaniak (Gloria Varsovia)

Działacz Sezonu: Daniel Kawka (Kuloodporni Bielsko-Biała)

Nagroda Fair Play: Anpfiff Hoffenheim

Nagroda Specjalna Sezonu: Anpfiff Hoffenheim

Tabela końcowa, statystyki i wyniki Amp Futbol Ekstraklasy znajdują się na stronie:
http://www.ampfutbol.pl/amp-futbol-ekstraklasa-2017/

Organizator rozgrywek Amp Futbol Ekstraklasy: Stowarzyszenie Amp Futbol Polska

Rozgrywki współfinansowane są ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki

Organizator Turnieju: Gloria Varsovia

Partner Turnieju: MOS Centrum

Kadra reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy – Turcja – 1-10 października 2017

bramkarze:
Łukasz Miśkiewicz (Kuloodporni Bielsko-Biała)
Jakub Popławski (Gloria Varsovia)

obrońcy:
Rafał Bieńkowski (GKS Góra)
Przemysław Świercz (Husaria Kraków)
Krzysztof Wrona (Kuloodporni Bielsko-Biała)

pomocnicy:
Piotr Mizera (Kuloodporni Bielsko-Biała)
Mateusz Kabała (Husaria Kraków)
Krystian Kapłon (Husaria Kraków)
Sebastian Ziółkowski (GKS Góra).

napastnicy:
Dawid Dobkowski (Gloria Varsovia)
Bartosz Łastowski (wszyscy Kuloodporni Bielsko-Biała)
Tomasz Miś (Husaria Kraków)
Jakub Kożuch (Gloria Varsovia)

Sztab szkoleniowy:
Marek Dragosz, Grzegorz Skrzeczek, Maciej Cieślik, Zofia Kasińska, Artur Kurzawa

————

Źródło: Informacja prasowa
Nadesłał: Mateusz Widłak
Fot.: Bartłomiej Budny.

 

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL