Amp Futbol: Krystian Kapłon z drugim golem. Polska wciąż niepokonana na mistrzostwach świata!

Reprezentacja Polski w amp futbolu wciąż pozostaje niepokonana na mistrzostwach świata. Zespół trenera Marka Dragosza w swoim drugim spotkaniu w San Juan de los Lagos zwyciężył 1:0 z Kostaryką i objął samodzielne prowadzenie w grupie C.

W wyjściowym składzie na boisku pojawili się Marcin Guszkiewicz, Przemysław Świercz, Kamil Rosiek, Krystian Kapłon, Bartosz Łastowski oraz Jakub Kożuch. Między słupkami stanął natomiast bramkarz Kuloodpornych Bielsko-Biała, Łukasz Miśkiewicz.

Przewaga biało-czerwonych zauważalna była już od pierwszych sekund tego spotkania. W piątej minucie podanie od Jakuba Kożucha znakomicie wykorzystał Krystian Kapłon. Bramkarz rywali okazał się być bezradny w starciu z piłkarzem Husarii Kraków, dla którego jest to drugi gol na tych mistrzostwach. Od tego momentu Kostaryka przegrywała z Polską 0:1. Taki wynik też utrzymał się do końca pierwszej połowy, w której nie brakowało  sytuacji na podwyższenie rezultatu.

W drugiej połowie podopieczni trenera Dragosza wciąż starali się realizować założenia taktyczne przygotowane na to spotkanie. Kolejne 25 minut gry na murawie nie przyniosło jednak goli, mimo że na sześć minut przed końcowym gwizdkiem biało-czerwoni grali w przewadze jednego zawodnika. Z powodu drugiej żółtej kartki boisko zmuszony był bowiem opuścić Victor Mendoza.

Biało-czerwoni dzięki dwóm zwycięstwom na swoim koncie mają już sześć punktów i objęli pozycję samodzielnego lidera grupy C. Tuż za ich plecami z dorobkiem trzech oczek plasują się kolejno Kolumbia i Japonia, która wczoraj pokonała 3:0 Azjatów. Kostaryka natomiast wciąż pozostaje bez punków.

Już dziś o godzinie 23:00 polscy piłkarze zagrają swój ostatni grupowy mecz na mistrzostwach świata z Japonią. W spotkaniu tym zabraknie pauzującego za żółte kartki Bartosza Łastowskiego. Biało-czerwoni zapewnili sobie grę w pucharowej części zawodów, do której awans uzyskają po dwie najlepsze drużyny z każdej z sześciu grup oraz cztery zespoły z trzecich miejsc.

Skład polskiej reprezentacji:

Bramkarze: Łukasz Miśkiewicz (Kuloodporni Bielsko-Biała), Jakub Popławski (Gloria Varsovia),

Obrońcy: Przemysław Świercz (Husaria Kraków), Mariusz Krzempek (Kuloodporni Bielsko-Biała), Adrian Stanecki (Gloria Varsovia Warszawa), Marcin Guszkiewicz (Husaria Kraków),

Pomocnicy: Krystian Kapłon (Husaria Kraków), Kamil Rosiek (Husaria Kraków), Krzysztof Wrona (Kuloodporni Bielsko-Biała), Dawid Dobkowski (Gloria Varsovia),

Napastnicy: Jakub Kożuch (Gloria Varsovia), Bartosz Łastowski (Kuloodporni Bielsko-Biała), Kamil Grygiel (Husaria Kraków).

————

Fot.: Bartłomiej Budny.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL