Amp Futbol: Polacy odebrali brązowy medal mistrzostw Europy

W niedzielę podopieczni Adama Nawałki wywalczyli awans do przyszłorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej, a dzień później reprezentacja Polski w Amp Futbolu po niezwykle emocjonujacym spotkaniu z Hiszpanami sięgnęła po brązowy medal mistrzostw Europy. I jak tu nie lubić poniedziałków? 🙂

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Biało-czerwoni przez rozgrywane w Turcji mistrzostwa Europy szli jak burza. Zwycięstwami w fazie grupowej nad reprezentacjami Francji (5:1), Belgii (4:0) i Włoch (3:0) oraz w ćwierćfinałowym spotkaniu z Irlandią (5:0) zagwarantowali sobie miejsce w strefie medalowej. W półfinale na Polaków czekali gospodarze turnieju. Podopieczni trenera Marka Dragosza po pełnym nerwów spotkaniu ulegli Turkom 0:2 i pozostała im walka o brąz z Hiszpanami.

Po 50 minutach regulaminowego czasu gry o brązowy medal na tablicy wyników wyświetlał się bezbramkowy remis. Rozstrzygnięcie nastąpiło w liczącej 20 minut dogrywce. W pierwszej jej połowie dwa gole po stronie Polski zapisali Jakub Kożuch i Bartosz Łastowski. W drugiej połowie dogrywki Hiszpanie wykorzystali podyktowany rzut karny i zdobyli bramkę kontaktową. W ostatniej akcji meczu 19-letni Bartosz Łastowski podwyższył wynik do 3:1. Był to jego jedenasty gol w tych mistrzostwach dajacy mu tym samym tytuł króla strzelców.

Skład reprezentacji Polski:
Łukasz Miśkiewicz, Jakub Popławski, Rafał Bieńkowski, Dawid Dobkowski, Mateusz Kabała, Krystian Kapłon, Jakub Kożuch, Bartosz Łastowski, Tomasz Miś, Przemysław Świercz, Krzysztof Wrona, Sebastian Ziółkowski, Piotr Mizera.

Sztab trenerski:
Marek Dragosz, Grzesiek Skrzeczek, Maciej Cieślik, Zofia Kasińska, Artur Kurzawa.

***

Poniżej filmik z ceremonii wręczenia brązowego medalu mistrzostw Europy.

————

Fot.: Bartłomiej Budny.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL