Amp Futbol: Reprezentacja Polski wyruszyła do Meksyku na mistrzostwa świata!

Dwadzieścia cztery drużyny z pięciu kontynentów od najbliższej soboty rozpoczną walkę o medale mistrzostw świata w amp futbolu. W trwającej aż 30 godzin podróży z Warszawy do Meksyku są już biało-czerwoni, którzy cztery lata temu zajęli na mundialu czwarte miejsce.

Amp futbol jest dyscypliną sportu przeznaczoną dla zawodników z dysfunkcją jednej z kończyn (np. amputacja). W przypadku piłkarzy grających w polu jest to kończyna dolna, natomiast u bramkarzy – kończyna górna. Pierwsze oficjalne mistrzostwa świata w amp futbolu odbyły się w 2007 roku Turcji. W turnieju o tytuł najlepszej drużyny na kuli ziemskiej zagrało wówczas dziesięć zespołów, a złote medale powędrowały do reprezentacji Uzbekistanu, która to na najwyższym stopniu podium miała również sposobność stawać w 2010 oraz 2012 roku. Podczas organizowanego w 2014 roku mundialu najlepszymi z najlepszych okazali się z kolei Rosjanie.

Biało-czerwoni na mistrzostwach świata w amp futbolu uczestniczyli dwukrotnie. Podczas mundialu w Rosji w 2012 roku w gronie dwunastu ekip sklasyfikowani zostali na jedenastym miejscu. Dwa lata później w Meksyku odnieśli swój największy jak dotąd sukces. Styl, w jakim odsyłali do domu kolejnych rywali, mógł podobać się kibicom, którzy z zapartym tchem śledzili w sieci ich poczynania na murawie. Polscy piłkarze ostatecznie zajęli czwartą pozycję, ulegając w meczu o brąz 0:1 tureckiemu zespołowi.

W tegorocznej edycji meksykańskich mistrzostw wystąpi rekordowa liczba dwudziestu czterech drużyn. Podopieczni trenera Marka Dragosza dzięki bardzo dobrym wynikom osiąganym w ostatnich latach na międzynarodowej arenie podczas oficjalnego losowania grup znaleźli się w pierwszym koszyku, do którego przydzielone zostały również takie ampfutbolowe potęgi jak Meksyk, Rosja, Angola, Argentyna oraz Turcja. Los tak chciał, że podczas grupowej fazy nasi brązowi medaliści ubiegłorocznych mistrzostw Europy zagrają – podobnie jak kadra Adama Nawałki – z Japonią i Kolumbią, zaś trzecim zespołem, z jakim przyjdzie im się zmierzyć, będzie reprezentacja Kostaryki.

Skład poszczególnych grup na mistrzostwach świata:

Grupa A: Meksyk, Anglia, Irlandia, Urugwaj,
Grupa B: Argentyna, Włochy, Francja, Ghana,
Grupa C: Polska, Japonia, Kolumbia, Kostaryka,
Grupa D: Angola, Haiti, Ukraina, Hiszpania,
Grupa E: Rosja, Brazylia, Salwador, Nigeria,
Grupa F: Turcja, USA, Kenia, Iran.

Chętnych do wyjazdu na mistrzostwa świata było wielu, zaś miejsc na pokładzie samolotu jedynie trzynaście. Trenera reprezentacji Polski Marka Dragosza czekało wiele niesprzespanych nocy zanim zdecydował się  ogłosić ostateczny skład na mundial. Informacja ta przekazana została do publicznej wiadomości na zakończenie tegorocznego sezonu Amp Futbol Ekstraklasy. Na mistrzostwa powołani zostali następujący piłkarze:

Bramkarze: Łukasz Miśkiewicz (Kuloodporni Bielsko-Biała), Jakub Popławski (Gloria Varsovia),

Obrońcy: Przemysław Świercz (Husaria Kraków), Mariusz Krzempek (Kuloodporni Bielsko-Biała), Adrian Stanecki (Gloria Varsovia Warszawa), Marcin Guszkiewicz (Husaria Kraków),

Pomocnicy: Krystian Kapłon (Husaria Kraków), Kamil Rosiek (Husaria Kraków), Krzysztof Wrona (Kuloodporni Bielsko-Biała), Dawid Dobkowski (Gloria Varsovia),

Napastnicy: Jakub Kożuch (Gloria Varsovia), Bartosz Łastowski (Kuloodporni Bielsko-Biała), Kamil Grygiel (Husaria Kraków).

Transmisje na żywo ze wszystkich spotkań dostępne będą na oficjalnym profilu facebookowym polskiej reprezentacji (Amp Futbol Polska) oraz w serwisie TVP Sport. Poniżej godziny rozpoczęcia wszystkich grupowych meczy z udziałem biało-czerwonych (według polskiego czasu).

28.10., niedziela: Polska vs. Kolumbia, godz. 22:00,
29.10., poniedziałek: Polska vs. Kostaryka, godz. 23:00,
30.10., wtorek: Polska vs. Japonia, godz. 23:00.

————

Fot.: Bartłomiej Budny/Amp Futbol Polska.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL