Amp futbol: Podwójny triumf nad Irlandią przed własną publicznością

Ampfutbolowa reprezentacja Polski przy gorącym dopingu krakowskich kibiców dwukrotnie wysoko pokonała Irlandię (3:0 i 4:0). Mecze na nowym stadionie Prądniczanki były dla Polaków sprawdzianem przed przyszłorocznymi mistrzostwami Europy, które we wrześniu 2020 roku odbędą się właśnie w Krakowie. Sprawdzian zaliczyli na szóstkę nie tylko nasi piłkarze, ale również organizatorzy i przede wszystkim kibice, którzy szczelnie wypełnili stadion i ponieśli biało-czerwonych do kolejnych zwycięstw.

– Byliśmy w szoku, kiedy zobaczyliśmy pełny stadion. Przy wspólnym śpiewaniu hymnu nie mogliśmy ukryć wzruszenia. Tacy kibice to dla nas wielkie wyróżnienie – komentował zaraz po meczu bramkarz naszej kadry Jakub Popławski. – Irlandia to nie jest łatwy przeciwnik, ale głośny doping pomógł nam narzucić rywalom nasz ofensywny styl gry. Kolejny krok w drodze do mistrzostw Europy został wykonany. Nie możemy się już doczekać turnieju w Krakowie. Chcemy zrobić tam fajny wynik i przy takim wsparciu kibiców na pewno będzie to możliwe. Liczę, że na finał mistrzostw Europy wspólnie zapełnimy stadion Cracovii – dodał.

Fot. Bartłomiej Budny/Amp Futbol Polska

Swojego zadowolenia nie krył też pochodzący z Krakowa trener Marek Dragosz.

– Zawsze chcę żebyśmy wygrywali, ale także abyśmy robili to w efektowny sposób. Myślę, że tak właśnie było tym razem, aż chciało się oglądać naszą grę – podsumowuje dwumecz selekcjoner reprezentacji Polski.

Ze spostrzeżeniami trenera Dragosza zgadza się także jeden z bohaterów meczów, Bartosz Łastowski. – Graliśmy ładnie, często na jeden-dwa kontakty. To był kawał dobrej piłki. Zostawiliśmy też na boisku dużo serducha, jak zwykle w meczach z Irlandią potrzeba było mnóstwo walki i biegania – wymienia napastnik nazywany „polskim Messim”. Łastowski był również zachwycony frekwencją na trybunach nowego stadionu Prądniczanki Kraków. Kibice szczelnie wypełnili obiekt, dla niektórych zabrakło nawet miejsc siedzących. – Nie spodziewałem się aż tylu fanów, tymczasem przybyło ich mnóstwo i świetnie się spisali. Doping był taki, że aż ciarki przechodziły przez ciało. To była świetna promocja przyszłorocznych mistrzostw Europy w Krakowie. Mam nadzieję, że wtedy przyjdzie jeszcze więcej osób i poniosą nas do zdobycia złotych medali – przyznaje Łastowski.

Swoje wsparcie dla ampfutbolowej idei pokazali też znani krakowscy piłkarze i osobistości krakowskiej piłki. W poprzedzającym spotkanie z Irlandią meczu gwiazd zagrali między innymi Michał Probierz, Mariusz Jop, Rafał Wisłocki, Krzysztof Golonka, Marcin Cabaj czy Zdzisław Kapka. Na trybunach pojawili się również Grzegorz Mielcarski i Bogdan Zając.

Duże wsparcie kolegom w Krakowie okazała też reprezentacja Polski PZPN. Zaraz po zwycięstwie nad Irlandią polscy ampfutboliści otrzymali zdjęcie ze zgrupowania kadry Jerzego Brzęczka. Na fotografii widać prezesa PZPN Zbigniewa Bońka oraz Roberta Lewandowskiego, Łukasza Fabiańskiego, Kamila Grosickiego, Arkadiusza Milika i Michała Pazdana oglądających mecz ampfutbolistów!

– Myślę, że byli z nas dumni i że podobała im się nasza postawa. Fajnie mieć takie wsparcie – podkreśla Łastowski. – To dla nas bardzo wiele znaczy – dodaje Popławski.

Fot. Bartłomiej Budny/Amp Futbol Polska

Zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym był to więc wyjątkowo udany przedsmak przyszłorocznych mistrzostw Europy w Krakowie.

Cieszy, że atmosfera w Krakowie jest tak dobra, i że ludzie chcą oglądać nasze mecze. Te spotkania są dowodem na to, że Kraków jest idealnym miejscem do zorganizowania mistrzostw Europy – przyznał Mateusz Widłak, prezes Amp Futbol Polska, który nie ukrywa, iż w jego oku zakręciła się łza wzruszenia, gdy reprezentanci Polski i kibice wspólnie odśpiewali hymn.

Dla zawodników reprezentacji czerwiec zapowiada się bardzo intensywnie. Już w najbliższy weekend w Białce Tatrzańskiej, wraz ze swoimi klubami rozegrają turniej ligowy Amp Futbol Ekstraklasy, a w kolejny weekend 22-23 czerwca, już jako reprezentacja Polski zmierzą się w dwumeczu w Rzepinie z Belgią.

Polska v Irlandia 3:0 (1:0) – Kraków 8.06.2019
gole: Kapłon, Łastowski, Kożuch

Polska v Irlandia 4:0 (0:0) – Kraków 9.06.2019
gole: Łastowski, Kapłon x2, Miś

————

Fot. główne: Bartłomiej Budny/Amp Futbol Polska.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL