Anna Harkowska druga w Ostendzie!

Anna Harkowska zajęła drugie miejsce w indywidualnej jeździe na czas podczas zawodów Pucharu Świata w belgijskiej Ostendzie (kategoria C5). Najlepsza okazała się Amerykanka Samantha Bosco, która na mecie uzyskała 23:36,88 min.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

W indywidualnej jeździe na czas każdy z zawodników miał do pokonania dystans liczący 15 kilometrów. W kategorii C5 kobiet do rywalizacji przystąpiło pięć zawodniczek. Dla Anny Harkowskiej, aktualnej mistrzyni świata w scratchu, był to pierwszy w tym sezonie start w zawodach Pucharu Świata. Nasza pięciokrotna srebrna medalistka igrzysk paraolimpijskich na pierwszym punkcie pomiaru plasowała się na trzeciej pozycji. Do znajdującej się na prowadzeniu Amerykanki Samanthy Bosco traciła niespełna 10 sekund. Cztery sekundy szybciej jechała też od niej Niemka Kerstin Brachtendorf. W drugiej części dystansu Harkowskiej udało się odrobić całą stratę do Niemki i na metę wjechała ostatecznie sekundę przed nią. Na finiszu uzyskała czas 23:51,98 min. Najlepsza tego dnia Bosco, przybyła na metę 15,10 s szybciej.

Poza Harkowską w dniu dzisiejszym do rywalizacji przystąpił jeszcze Wojciech Łukawski, który w kategorii T0 uplasował się również na drugiej pozycji. Jutro przed biało-czerwonymi kolejny dzień zmagań w czasówce, w której swój udział potwierdzili m.in. Rafał Wilk i Rafał Mikołajczyk.

————

Fot.: Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL