Fot. Anna Płoszyńska - II Wicemiss Świata na Wózku 2022/Facebook

Anna Płoszyńska II wicemiss świata na wózku!

25 kobiet z całego świata uczestniczyło w minioną sobotę w finale drugiej edycji wyborów miss świata na wózku, które zorganizowano w Meksyku. Tytuł II wicemiss zdobyła 25-letnia Anna Płoszyńska.

Wybory miss świata na wózku odbyły się po raz drugi w historii. Korona najpiękniejszej w pierwszej edycji konkursu, który w 2017 roku zorganizowano w Warszawie, powędrowała do Białorusinki Aleksandry Cziczikowej. Tytuł II wicemiss przyznano wówczas Adriannie Zawadzińskiej. Osiągnięcie koleżanki w minioną sobotę powtórzyła 25-letnia Anna Płoszyńska będąca jedną z 25 kandydatek do zwycięstwa.

Kochani! Zostałam II wicemiss świata 2022! Jestem bardzo szczęśliwa i wzruszona. Dziękuję wszystkim, którzy wsparli mój wylot do Meksyku, oraz wszystkim tym, którzy we mnie wierzyli i pokładali we mnie nadzieję. Wasze słowa i czyny doprowadziły mnie tutaj. gdzie jestem teraz. Jeszcze raz serdecznie dziękuję – napisała Płoszyńska po ogłoszeniu werdyktu.

Międzynarodowe wybory miss w meksykańskiej Tijuanie ostatecznie wygrała Sandy Izquierdo z Peru, a druga była Holenderka Tirzah Lopez. Warto dodać, że nie był to pierwszy tego rodzaju konkurs z udziałem pięknej Polki. W 2016 roku Płoszyńska zakwalifikowała się do finału krajowych wyborów, w których zajęła trzecie miejsce.

Co wiemy o świeżo upieczonej II wicemiss świata? Na co dzień mieszka w Łodzi, gdzie ukończyła studia na Uniwersytecie Medycznym. Przed wypadkiem z sukcesami trenowała karate. W 2015 roku uczestniczyła w obozie sportowym, który na zawsze odmienił jej życie. Podczas jednego z ćwiczeń zaliczyła niefortunny upadek z wysokości kilku metrów. Uszkodziła kręgosłup i dziś porusza się na wózku.

Dziś 25-letnia Płoszyńska stara się pokazywać, że życie osoby z niepełnosprawnością może być równie barwne jak u osoby pełnosprawnej. Po wypadku konsekwentnie dążyła do tego, aby jak najszybciej stać się samodzielną. Wróciła też do sportu. Od ponad dwóch lat trenuje pływanie, wcześniej natomiast jej serce skradł taniec towarzyski. Na koncie ma już pierwsze medale mistrzostw Polski i ogromny apetyt na znacznie więcej.

————

Fot. Anna Płoszyńska – II Wicemiss Świata na Wózku 2022/Facebook.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL