Audycja „W ciemno” – rozmowa z Pauliną Malinowską-Kowalczyk

Marcin Ryszka uczestniczył w dwóch igrzysk paraolimpijskich, reprezentując nasz kraj w pływaniu. Obecnie jest dziennikarzem w radiu WeszłoFM, w którym swoim słuchaczom przedstawia sport osób paraolimpijskich. W niedzielnej audycji jego partnerem w rozmowie była Paulina Malinowska-Kowalczyk, rzecznik Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.  Zapraszamy do odsłuchania wywiadu.

Sport osób niepełnosprawnych w mediach dzięki Paulinie Malinowskiej-Kowalczyk zyskał na znaczeniu. W wieku jedenastu lat straciła lewą rękę, niepełnosprawność nie przeszkadzała jej w rozpoczęciu pracy jako dziennikarka. Była prowadzącą programu „Pełnosprawni”. ,,W 2010 roku od swojego szefa słyszysz, że na igrzyska paraolimpijskie nie pojedziesz, bo nikogo nie interesuje, co robisz. Za własną kasę lecisz do Kanady, stamtąd prowadzisz relacje na własną rękę. Nie załamujesz się nawet wtedy, kiedy Twój program zostaje zdjęty z anteny. Pokazujesz innym dziennikarzom, jak należy pokazywać sport paraolimpijski” – w ten sposób do odsłuchania audycji zaprasza Marcin Ryszka.

Link do audycji: https://weszlo.fm/audycje/w-ciemno-33-ryszka-malinowska-kowalczyk/

———–’

Fot. Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL