Avalon Extreme w akcji „Wszyscy do Wioseł”

Ekstremalna ekipa Avalon Extreme wspiera inne drużyny w szczytnym celu. Arkadiusz Pilch, Jakub Ostasz, Kamil Toczydłowski oraz Dagmara Strzelczyk stworzyli wyjątkową osadę, która wzięła udział w akcji „Wszyscy do Wioseł” zorganizowanej przez Fundację Legii Warszawa przy współpracy ze Stowarzyszeniem Kibiców Legii Warszawa oraz grupą „Dobrzy (L)udzie”.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Celem akcji jest zbiórka funduszy na nową karetkę dla Centrum Zdrowia Dziecka, której koszt wynosi ok. 350 tys. zł. Na terenie stadionu Legii Warszawa w piątek od samego rana przeprowadzono wielkie, charytatywne wiosłowanie. Do udziału w inicjatywie zgłosiło się aż 96 osad, których zadaniem było „przepłynięcie” na ergometrach wioślarskich dystansu długości Wisły, czyli 1047 km.

W wiosłowaniu na rzecz Centrum Zdrowia Dziecka wzięło udział ok. 400 osób – piłkarze i koszykarze Legii, kibice, gwiazdy sportu, dziennikarze sportowi oraz aktorzy. Wśród uczestników nie zabrakło osady Avalon Extreme, która w ciągu 15 minut wiosłowała na czterech ergometrach, dwóch standardowych i dwóch dostosowanych. Łączny wynik drużyny wyniósł 10 926 m.

Jednoczymy się z innymi drużynami we wspólnym celu. Łączy nas miłość do sportu i chęć pomagania. Takie akcje są znakomite niezależnie od tego, czy jesteś sprawny czy niepełnosprawny. Ważne, że możemy pomóc potrzebującym, zrobić coś dobrego poprzez niestandardowe inicjatywy i przyczynić się do końcowego sukcesu – powiedziała Natalia Sopniewska z Avalon Extreme.

W ciągu kilku godzin od rozpoczęcia akcji udało się zebrać 180 tys. zł. Szczegółowe podliczenie funduszy nastąpi w tym tygodniu.

————

Źródło: Informacja prasowa.
Nadesłał: Bartosz Sosnówka.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL