Badminton: Bartłomiej Mróz przegrywa w debiucie paraolimpijskim

Badminton debiutuje  na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio. Na historycznych dla tej dyscypliny igrzyskach polskie barwy reprezentuje jeden Polak. Bartłomiej Mróz (SU5) to wielokrotny medalista mistrzostw świata i Europy. Dziś w swoim pierwszym starcie na igrzyskach niestety przegrał mecz, tak więc debiutu raczej nie może zaliczyć do udanych.

Polak trafił do grupy z Francuzem Merilem Loquettem oraz dwoma reprezentantami Indonezji – Anirmusthim Dhevą oraz Nugroho Suryo. 27-letni Bartłomiej Mróz w pierwszym meczu fazy grupowej spotkał się z trzy lata młodszym Francuzem Merilem Loquette. Spotkanie trwało 33 minuty. W pierwszym secie Polak przegrał 16:21. W drugim  nie odwrócił losów spotkania i poległ 17:21. Jutro o godz. 8:20 spotka się z Suryo, a w piątek o godz. 5:20 z Dhevą. Rywale to medaliści mistrzostw świata z 2019 roku, tak więc zadanie wydaje się bardzo trudne.