Badminton: Bartłomiej Mróz z brązem w Limie

Udany początek paraolimpijskiego sezonu dla Bartłomieja Mroza. 25-latek wywalczył brązowy kruszec w rozgrywanym w Limie turnieju Peru Para-Badminton International i zdobył cenne punkty do rankingu, który wyłoni uczestników igrzysk w Tokio.

To drugi medal Bartłomieja Mroza w tegorocznych międzynarodowych startach. Przed tygodniem w Sao Paulo nasz reprezentant sięgnął po brązowy krążek w grze pojedynczej, dzięki czemu wzmocnił swoją pozycję w paraolimpijskim rankingu, na podstawie którego rozdane zostaną imienne przepustki do Tokio. Po trzeciej lokacie Polaka w rozgrywanym w Limie turnieju Peru Para-Badminton International upragniona kwalifikacja jest na wyciągnięcie ręki. Warto nadmienić, że będzie to równocześnie debiut badmintona w programie igrzysk paraolimpijskich, a o historyczne komplety medali w czternastu wydarzeniach powalczy łącznie 90 sportowców.

25-letni Mróz wygrał swoją grupę, otrzymując najpierw walkower od Hindusa Rakesha Pandeya, a następnie gładko w dwóch odsłonach rozprawił się z Brazylijczykiem Eduardo Oliveirą (21:7, 21:2). W ten oto sposób w 1/8 finału zyskał wolny los, a w kolejnej pucharowej rundzie ponownie połączyły się jego drogi z Oliveirą, który ostatecznie skreczował pojedynek. W meczu, którego stawką był wielki finał, nasz utytułowany badmintonista zmierzył się z reprezentującym Tajwan Fang Jen-Yu. Po 50 minutach wyrównanej rywalizacji Azjata rozprawił się z Polakiem w trzech partiach, wygrywając pierwszą i trzecią odpowiednio do 14 i 17, oraz tracąc w drugiej 16 lotek. Ze złotym medalem opuszcza peruwiańską stolicę Malezyjczyk Cheah Liek Hou po triumfie w tie-breaku nad Jen-Yu.

————

Fot.: Para-Badminton Poland.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL