Badminton: Brąz Oliwii Szmigiel w Tajlandii

Pattaya w Tajlandii była gospodarzem kolejnego w tym roku międzynarodowego turnieju badmintonowego Thailand Para Badminton International. Na podium zawodów znalazła się Oliwia Szmigiel, która zdobyła brąz w grze pojedynczej.

W turnieju singla w kategorii SH6 (zawodniczki niskorosłe) łącznie wystartowało osiem zawodniczek. Oliwia Szmigiel w fazie grupowej zwyciężyła z Egipcjanką Yasmine Eissą oraz reprezentującą Tajwan Yu Yen-Wu, a także uległa triumfatorce całych rozgrywek Hindusce Nithya Sre Sumathy Sivan. W półfinale najwyżej klasyfikowana w światowym rankingu Polka (na czwartym miejscu – przyp. red.) nie podołała utytułowanej Angielce Rachel Choong, z którą przegrała poszczególne partie 15:21 i 12:21, dzieląc tym samym z Chai Saeyang z Tajlandii najniższy stopień podium.

Do medalowej strefy w SH6 nie zdołała awansować Daria Bujnicka, która w swoich grupowych meczach wygrała z Cai Yi-Lin z Tajwanu oraz nie sprostała Rachel Choong i Chai Saeyang.

Jej los podzielił również Bartłomiej Mróz, który w rozgrywkach grupowych kategorii SU5 (zawodnicy z dysfunkcją kończyny górnej) okazał się bezradny w starciu przeciwko późniejszym medalistom turnieju, brązowemu Gui Yu Pu z Tajwanu oraz cieszącemu się ze złota Malezyjczykowi Liek Hou Cheah. Tu z kolei do rywalizacji przystąpiło dwunastu badmintonistów.

Kolejny turniej z udziałem reprezentantów Polski startuje od dziś w Indonezji. Jego gospodarzem w dniach 23-28 sierpnia sierpnia jest Yogyakarta.

————

Fot.: Para-Badminton Poland

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter

I consent to the terms and conditions

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL