Badminton: Mróz w 1/8 finału MŚ, Szmigiel i Ziębik w ćwierćfinale gry pojedynczej

Trzeci dzień podczas badmintonowych mistrzostw świata przyniósł pierwsze ważne rozstrzygnięcia. Z siedmiorga startujących w Bazylei biało-czerwonych awans do fazy pucharowej gry pojedynczej wywalczyli Bartłomiej Mróz, Katarzyna Ziębik, a także Oliwia Szmigiel.

Stuprocentową skutecznością w fazie grupowej SU5 popisał się Bartłomiej Mróz. Aktualny mistrz Starego Kontynentu w trzecim indywidualnym starciu zmiótł z boiska Holendra Joshuę Donkera, pozwalając mu ugrać 5 i 2 punkty. W piątkowej eliminacji 24-latek stanie do walki z Japończykiem Tetsuo Ura. Stawką tego spotkania będzie ósemka zawodów.

Do ćwierćfinału gry pojedynczej SL3 awans uzyskała Katarzyna Ziębik. Ubiegłoroczna mistrzyni Europy z Rodez w ostatniej grupowej potyczce nie sprostała Hindusce Parul Dalsukhbhai Parmar, zdobywając w rozgrywanych do 21 punktów setach odpowiednio 13 oraz 7 lotek. Polka w czteroosobowej stawce z dodatnim bilansem meczowym (2-1) zajęła ostatecznie drugą lokatę. O strefę medalową przyjdzie jej zmierzyć się z kolejną reprezentantek z Indii – Manasi Girishchandra Joshi.

W ósemce mistrzostw świata zameldowała się także Oliwia Szmigiel, która na zakończenie grupowych rozgrywek pewnie triumfowała nad Amerykanką Colleen Giofredą, oddając w poszczególnych partiach 7 i 13 „oczek”. W meczu o półfinał (kat. SS6), do którego weszła z drugiego miejsca z dwoma zwycięstwami i porażką, stanie do walki z jej rodaczką Katherine Valli. Z turniejem indywidualnym pożegnały się za to Maria Bartusz i Daria Bujnicka, ponosząc porażki (odpowiednio) z obrończynią tytułu Angielką Rachel Choong (12:21, 5:21) oraz Rosjanką Iriną Borisową (10:21, 11:21). Obie zajęły w swoich grupach trzecie lokaty, wygrywając spośród trzech spotkań zaledwie jedno.

Swoje ostatnie indywidualne mecze rozegrali również na mistrzostwach Grzegorz Jednaki (SS6) wraz z Denisem Grzesiukiem (SL4). Pierwszy z panów zapisał na swoim koncie zwycięstwo w dwóch setach nad Brazylijczykiem Guimaresem Dhiego Vidalem, tracąc 6 i 16 punktów. Drugi z naszych reprezentantów zanotował komplet porażek, przegrywając na sam koniec po wyrównanym boju (15:21, 19:21) z Japończykiem Takahito Takeyamą.

W deblowych rozgrywkach aktualni mistrzowie Europy – Bartłomiej Mróz wraz z Ilkerem Tuzku wyszli obronną ręką ze starcia z ukraińskim duetem Oleksandrem Czyrkowem i Andrijem Zajcewem, którzy przegrali obie partie do 6 i 12 „oczek”. Mająca w swoim dorobku komplet zwycięstw polsko-turecka para czeka na rywali w bezpośredniej eliminacji.  Triumfem nad amerykańskim duetem Colleen Giofredą i Jayci Simon otworzyły rozgrywki debla Oliwia Szmigiel i Daria Bujnicka, tracąc w każdej z dwóch odsłon po 10 punktów.

Pierwsze skrzypce odgrywali dziś na korcie również Maria Bartusz z Grzegorzem Jednakim, którzy rozprawili się w dwóch partiach (do 8 i 16) z amerykańskim mikstem Jayci Simon/Jake Petruzzelli. Piątkowy mecz Amerykanów z Anglikami Rachel Chong i Andrew Martinem zadecyduje o ich dalszych losach. Z wygranej po tie-breaku (21:19, 11:21, 21:13) cieszyła się polsko-malezyjska para, Daria Bujnicka i Didin Taresoh, zostawiając w pokonanym polu Raję Magotrę i Ruhi Satisha Shingada z Indii. Tylko zwycięstwo z piątkowymi przeciwnikami Egipcjanką Yasmine Eissą i Amerykaninem Milesem Krajewskim zagwarantuje im miejsce w ćwierćfinale.

————

Fot.: Para-Badminton Poland.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL