Badminton: Próba przedolimpijska zaliczona, Mróz dwie lotki od półfinału

Na ćwierćfinale Bartłomiej Mróz zakończył swój udział w rozgrywanym w stolicy Japonii międzynarodowym turnieju badmintonowym, którego wyniki zaliczane są do rankingu paraolimpijskiego. O awans do najlepszej czwórki Polak zmierzył się z Ilkerem Tuzcu, ulegając mu ostatecznie po mocno wyrównanym trzecim secie.

Start w międzynarodowym turnieju Hulic Daihatsu Japan Para-Badminton International stanowił jednocześnie niezwykle ważną próbę przed przyszłorocznymi igrzyskami w Tokio. To właśnie na obiekcie National Stadium Yoyogi rozegrana zostanie walka o mistrzowskie tytuły w olimpijskich oraz paraolimpijskich konkurencjach. Badminton w wydaniu paraolimpijskim po raz pierwszy zagości w programie igrzysk. O historyczne komplety w 14 medalowych wydarzeniach zawalczy łącznie 90 zawodników.

Pewnym krokiem po paraolimpijską przepustkę zmierza Bartłomiej Mróz, którego jedynie nieszczęśliwy splot zdarzeń mógłby wykluczyć naszego reprezentanta z walki o spełnienie jednego z największych marzeń każdeg sportowca. Najbardziej utytułowany w historii tej dyscypliny polski zawodnik swoją medalową kolekcję wzbogacił w tym roku o niejedno trofeum, a najważniejszym z nich bez wątpienia jest zdobyty indywidualnie brąz podczas sierpniowych mistrzostw globu w Bazylei.

W stolicy Japonii nasz reprezentant sklasyfikowany został na lokatach 5-8. i podobnie jak przed kilkoma tygodniami w Odense w ćwierćfinale zmuszony był uznać wyższość swojego wieloletniego deblowego partnera, Ilkera Tuzcu z Turcji. Pierwszą partię 25-letni Mróz przegrał 14:21, za co zrehabilitował się w kolejnej, wygrywając ją 21:12. W decydującej o półfinałowej trzeciej odsłonie poległ z Turkiem na przewagi 22:24. Wcześniej awans do pucharowej fazy zagwarantował sobie z pierwszego miejsca w grupie C, w której pokonał Hindusa Raja Kumara (21:16, 21:14) oraz pochodzącego z Tajwanu Gui Yu Pu (21:13, 23:25, 21:8). Triumfatorem gry pojedynczej w kategorii SU5 został Suryo Nugroho, rozprawiając się w finale z Malezyjczykiem Liek Hou Cheah, zaś brąz poza Tuzcu odebrał reprezentant gospodarzy Taiyo Imai.

————

Fot.: Fanpage Bartłomieja Mroza.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter

I consent to the terms and conditions

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL