Barbara Moskal wystrzelała złoto i rekord świata! Na koncie Szymona Sowińskiego aż trzy medale!

227 sportowców z 48 krajów rywalizuje w chorwackim Osijeku o medale strzeleckiego Pucharu Świata. Po dwóch dniach zmagań biało-czerwoni mają ogrom powodów do zadowolenia, na ich koncie znajdują się bowiem aż cztery krążki. Na najwyższym stopniu podium w dzisiejszych zmaganiach stawali Barbara Moskal oraz Szymon Sowiński.

Barbara Moskal wyborną dyspozycję zasygnalizowała już w kwalifikacjach karabinu pneumatycznego (grupa niewidomych i niedowidzących), w których z wynikiem 554,2 pkt. wystrzelała w pozycji stojącej nowy rekord świata. W finale tej konkurencji Polka dołożyła kolejny rekord globu, gromadząc na swoim koncie 214,2 pkt. Przewaga naszej reprezentantki nad drugim w stawce Hiszpanem Agerem Solabarrieta Txakartegi, który strzelał najrównież z pozostałych zawodników, wyniosła ostatecznie 13,6 pkt. Brąz przypadł w udziale Austriakowi Patrickowi Moorowi (186,3 pkt.). W ośmioosobowym finale szóstą lokatę wywalczyła Maria Ciupińska (127,9 pkt.), a tuż za nią, na siódmej pozycji wylądowała Katarzyna Orzechowska (103,6 pkt.).

Znakomicie spisuje się w chorwackim Osijeku Szymon Sowiński, który po dwóch dniach strzeleckiej rywalizacji może pochwalić się trzyelementowym medalowym dorobkiem, po jednym z każdego koloru. Zawodnik STARTu Zielona Góra w dzisiejszym konkursie pistoletu standard P5 z rezultatem 361 pkt. zgarnął złoto, mając pięć „oczek” zapasu nad drugim w klasyfikacji Szwedem Joackimem Norbergiem. Podium uzupełnił Ukrainiec Oleksij Denysiuk, który zebrał w czterech seriach 353 pkt. W czołowej ósemce znalazło się jeszcze dwóch naszych reprezentantów. Z szóstego miejsca cieszył się Sławomir Okoniewski (341 pkt.), a siódmy był Kacper Pierzyński (338 pkt.). Najsłabiej na strzelnicy poszło Filipowi Rodzikowi (308 pkt.), który w kwalifikacjach zajął piętnastą pozycję. W zestawieniu drużyn biało-czerwone trio w składzie Sowiński, Pierzyński, Rodzik z dorobkiem 1007 pkt. zdobyło srebrne krążki.

Dzień wcześniej w konkurencji pistoletu sportowego P3 Sowiński zakończył z brązem, wchodząc do finału tej specjalności z siódmym wynikiem (557 pkt.). Pucharowe zwycięstwo tym razem zapisał na swoim koncie Denysiuk, srebro zdobył z kolei Rosjanin Andiej Lebiedinskij. Pozostali nasi reprezentani tym razem uplasowali się poza najlepszą dziesiątką. Rodzik ostatecznie był piętnasty (537 pkt.), zaś Okoniewski i Pierzyński sklasyfikowani zostali odpowiednio na 22. (524 pkt.) oraz 27. lokacie (513 pkt.). Tercet Sowiński, Pierzyński oraz Rodzik w zestawieniu zespołów z dorobkiem 1607 pkt. tym razem zmuszony był zadowolić się czwartym miejscem.

Wśród zawodników strzelających na stojąco z karabinu pneumatycznego  ostatnią trzynastą lokatę w grupie kobiet R2 zajęła Emilia Babska (589,3 pkt.). Po złoto sięgnęła Słowaczka Veronika Vadovicova, zostawiając w pokonanym polu Hinduskę Avani Lekhara oraz Ukrainkę Irinę Szczetnik. Efektowne zwycięstwo w męskiej rywalizacji R1 odniósł ukraiński czempion Andrij Doroszenko, zaś pozostałe kolory krążków rozdzielili między sobą Serb Zoran Poucki wraz z Hindusem Swaroopem Mahavirem Unhalkarem. Na osiemnastej pozycji sklasyfikowany został ostatecznie Waldemar Andruszkiewicz (595,5 pkt.).

————

Screen: IPC.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL