Bartłomiej Mróz z kwalifikacją na igrzyska paraolimpijskie w Tokio!

Mamy kolejną potwierdzoną kwalifikację na igrzyska paraolimpijskie w Tokio. W debiutującym w programie igrzysk parabadmintonie o historyczne medale zagra Bartłomiej Mróz. To przełomowy moment w rozwoju tej dyscypliny w naszym kraju.

Badminton w paraolimpijskim wydaniu formalny debiut zanotuje w programie tegorocznych igrzysk w Tokio, gdzie o historyczne komplety w 14 medalowych wydarzeniach powalczy łącznie 90 sportowców. W stolicy Japonii Polska będzie miała swojego przedstawiciela w tej dyscyplinie, a jest nim Bartłomiej Mróz, który od wielu lat nie schodzi z podium najważniejszych międzynarodowych imprez.

Jestem dumny z faktu bycia pierwszym Polakiem w historii, który będzie reprezentować nasz kraj w parabadmintonie na turnieju tej rangi. Trudno mi opisać radość z otrzymania tej informacji. Całe życie marzyłem, by wziąć udział w najważniejszej imprezie dla każdego sportowca i niebawem spełnię moje marzenie – tak oficjalne potwierdzenie zdobycia paraolimpijskiej przepustki komentuje w mediach społecznościowych nasz utytułowany reprezentant.

W trakcie trwających kwalifikacji paraolimpijskich 26-letni Mróz wystartował w łącznie trzynastu turniejach, w których zdobył dziewięć medali. Bardzo dobra postawa na parkiecie ostatecznie zaowocowała dziewięcioma medalami oraz wysoką czwartą lokatą w paraolimpijskim rankingu Race to Tokyo.

————

Fot. Para-Badminton Poland
error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL