Bartosz Ostałowski w TOP8 podczas rozpoczęcia sezonu DMP!

W ostatni weekend (18-19 maja) odbyła się oficjalna inauguracja kolejnego sezonu Driftingowych Mistrzostw Polski. Pierwsza runda cyklu odbyła się w Słomczynie. Podczas zawodów Bartosz Ostałowski zajął wysokie 2. miejsce w kwalifikacjach, a ostatecznie uplasował się w najlepszej ósemce.

Tegoroczna edycja cyklu Driftingowych Mistrzostw Polski rozpoczęła się na dobrze znanym Autodrom Słomczyn koło Grójca. Po zimowej przerwie i rundzie rozgrzewkowej w Białej Podlaskiej, przyszedł czas na rywalizację, której wyniki zostaną uwzględnione w kwalifikacji generalnej. Do walki o punkty stanęli doświadczeni polscy drifterzy, a także kierowcy, który rozpoczynają swoją przygodę z profesjonalnym driftem. Pośród zawodników był także Bartosz Ostałowski.

Sobota była dniem treningowym, który dał kierowcom możliwość zapoznania się z trasą. Prawdziwa rywalizacja rozpoczęła się w niedzielę podczas porannych kwalifikacji. Bartek Ostałowski prezentował świetną jazdę i był w tym bardzo regularny. Jego przejazdy kwalifikacyjne zostały ocenione przez sędziów na 80,67, 85,33 i 86,33 pkt. Łącznie dało mu to 2. lokatę w kwalifikacjach, dzięki czemu automatycznie awansował do TOP16.

Jego pierwszym przeciwnikiem podczas rywalizacji w parach była Ola Fijał (Nissan S13). W prowadzonym przez Bartka przejeździe, narzucił on szybkie tempo, którego trudno było dotrzymać. Po zamianie stron Bartosz nie popełnił błędów, dzięki czemu awansował do TOP8.

Do walki o wejście do najlepszej czwórki naprzeciw Bartka stanął dobrze prezentujący się w Słomczynie, Krzysztof Jóźwiak (BMW E30). Okazał się on wymagającym przeciwnikiem i po zaciętej rywalizacji, pokonał Bartosza, który ostatecznie zakończył zawody w najlepszej ósemce.

Jestem bardzo zadowolony z dyspozycji mojego samochodu. Kwalifikacje poszły po mojej myśli. Wszystkie trzy przejazdy zaowocowały drugim miejscem w kwalifikacjach, co mnie satysfakcjonuje. Optymistycznie rozpoczęliśmy rywalizację w parach. Niestety, w TOP8 trafiłem na Krzyśka Jóźwiaka, który był bardzo szybki i nieco mi uciekł. Z pewnością, wyciągnę z tego wnioski na przyszłość – podsumował Bartek Ostałowski.

Kolejny występ Bartka już w najbliższy weekend (23-26 maja) podczas zawodów niemieckiej ligi Drift United na torze Oschersleben.

***

Bartosz Ostałowski to jedyny na świecie profesjonalny kierowca wyścigowy i drifter, który pomimo tego, że nie ma obu rąk, startuje w regularnych zawodach konkurując z pełnosprawnymi kierowcami. Pomimo swojej niepełnosprawności posiada międzynarodową licencję federacji FIA. Jest zawodnikiem Driftingowych Mistrzostw Polski, ligi Drift Masters Grand Prix i King of Europe. Jako jedyny Polak w historii wystąpił w najpopularniejszym programie motoryzacyjnym na świecie – „The Grand Tour” u boku Richarda Hammonda.

————

Informacja prasowa.
Fot. główne: Rafał Kurek.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL