MP w parajeździectwie: Bartyś z czwartym z rzędu tytułem!

Sopot po raz pierwszy w historii był gospodarzem mistrzostw Polski w paraujeżdżeniu. Zawody rozegrano w dniach 9-11 listopada. Złoto powędrowało do Moniki Bartyś, srebro do Magdaleny Cycak, a brąz do Karola Jędrzejczyka.

Trenowana pod okiem Aleksandry Szulc – czołowej polskiej amazonki – Monika Bartyś nie miała sobie równych w mistrzostwach Polski. Tak jak w zeszłym roku w Ośrodku Cichoń Dressage, tak i teraz w Sopocie startująca na koniu Caspar zawodniczka była bezkonkurencyjna. To jej czwarty tytuł mistrzyni kraju z rzędu. Łączny wynik naszej zawodniczki to 205,787%. Druga była Magdalena Cycak na klaczy Sybilla. W 2018 roku Cycak była trzecia. Jej wynik łączny w Sopocie wyniósł 202,843%. Podium uzupełnił Karol Jędrzejczyk na koniu Luk. W ubiegłym roku to właśnie on był srebrnym medalistą. Strata do drugiej lokaty była nieznaczna, nasz jeździec uzyskał 202,273%. Tak więc rywalizacja toczyła się do samego końca o tytuł wicemistrzowski. W seniorskiej rywalizacji oglądaliśmy siedmiu zawodników, zaś w juniorskiej dwójkę.

Poniżej przedstawiamy pełne wyniki.

Wyniki końcowe
za zawodykonne.com

 

Juniorzy:

Na zdj.: Monika Bartyś. Fot.: Karolina Karwowska.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL