Berlin zdobyty! Zawodnicy Avalon Extreme Warszawa triumfatorami międzynarodowego turnieju w rugby na wózkach

Ostatnie tygodnie są bardzo udane dla zespołu Avalon Extreme Warszawa. Stołeczna drużyna okazała się najlepsza w Finale Mazowieckiej Ligi w Rugby na Wózkach, a następnie osiągnęła kolejny prestiżowy sukces. Podopieczni Tomasza Bidusia triumfowali w międzynarodowym turnieju w Berlinie.

Gospodarzem zawodów była jedna z najbardziej utytułowanych drużyn za naszą zachodnią granicą – BerlinRaptors, która w tym roku świętuje jubileusz 20-lecia istnienia. W turnieju wzięło udział sześć ekip niemieckich oraz dwa zespoły ze stolicy Polski, Avalon Extreme i Four Kings.

Obie drużyny zdominowały rywalizację, mierząc się ze sobą w finale, w którym nie zabrakło dramaturgii. Ponadto, mecz Avalon Extreme z Four Kings był powtórką z Finału Mazowieckiej Ligi w Rugby na Wózkach. Wówczas, lepsi okazali się podopieczni Tomasza Bidusia, którzy wygrali dzięki punktom w ostatniej akcji meczu. Rywalizacja w Berlinie była jeszcze bardziej zacięta. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były aż dwie dogrywki. Z końcowego triumfu ponownie cieszyła się ekipa Avalon Extreme. Spotkanie zakończyło się wynikiem 43:42.

Ten sezon jest dla nas bardzo udany. Zwycięstwo w mocno obsadzonym, międzynarodowym turnieju daje nam pozytywną motywację do podnoszenia sobie poprzeczki i stanowi dobry prognostyk przed kolejnymi sportowymi wyzwaniami. Drużyna powstała zaledwie trzy lata temu, a na swoim koncie ma już spore sukcesy. Nie byłoby to jednak możliwe bez zaangażowania zawodników oraz wszystkich osób, które nas wspierają. Rekrutacja do Avalon Extreme jest nadal otwarta, dlatego serdecznie zapraszam na nasze treningi. Gwarantujemy pozytywne emocje i wysoki poziom sportowy – powiedział Tomasz Biduś, grający trener Avalon Extreme Warszawa.

Turniej w Niemczech przyniósł stołecznej drużynie także wyróżnienia indywidualne. Tomasz Biduś i Paweł Szostak zostali najlepszymi zawodnikami w swoich kategoriach punktowych.

Treningi Avalon Extreme w rugby na wózkach odbywają się dwa razy w tygodniu – we wtorki i czwartki w godz. 13:30-16:00 w warszawskiej Arenie Ursynów przy ul. Pileckiego 122.

————

Źródło: Informacja prasowa.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL