Jak dowiedział się nasz portal, do Tunezji (13.04-15.04) na drugie zawody lekkoatletycznego Grand Prix wyleci dziesięcioosobowa reprezentacja naszego kraju.

Z informacji od trenera Zbigniewa Lewkowicza wiemy, że w zawodach Tunis International Meeting wezmą udział w większości nowi zawodnicy, którzy prócz startu będą jeszcze klasyfikowani pod względem klas sportowo-medycznych.

Jest to niezmiernie ważny element na początku ich kariery sportowej w sporcie niepełnosprawnych. – powiedział dla naszego portalu Zbigniew Lewkowicz.

Najbardziej doświadczona w kadrze będzie brązowa medalistka paraolimpijska z Rio de Janeiro w skoku w dal Anna  Trener-Wierciak.

Pełen skład reprezentacji Polski na zawody w Tunezji:

1. Bielska Daria F51 N – maczuga

2. Mućka Małgorzata F46 N – oszczep

3. Trener – Wierciak Anna T38 R – 100m, skok w dal

4. Czarnecki Łukasz F/T 37 R – oszczep, skok w dal

5. Baradziej Marcin F32 N – maczuga, kula

6. Kopiec Michał F53 N – kula, oszczep

7. Mrzygłocki Damian F52 N – kula

8. Szafrański Michał F33 N – kula, dysk

9. Ligenza Damian F54 N – kula, oszczep

  • Lewkowicz Zbigniew – Trener
  • Tott Bartłomiej – Trener
  • Izdebski Leszek – Fizjoterapeuta
  • Jóźwiak Bartek- opiekun Bielskiej Darii

Lekkoatletyczny cykl zawodów Grand Prix w tym roku liczy dziewięć odsłon. Po otwarciu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, zawodnicy przeniosą się do Tunezji. Cykl Grand Prix 2017 rozegrany, będzie na czterech kontynentach, ostatnia impreza w niemieckim Berlinie (17-18.06). Najważniejszymi zawodami, w tym sezonie, będą jednak mistrzostwa świata, które odbędą się w stolicy Wielkiej Brytanii, Londynie w dniach 14-23 lipca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here