Screen: IBSA/YouTube

Blind football: Polska reprezentacja na trzecim miejscu w mistrzostwach Europy II dywizji

W stolicy Rumunii, Bukareszcie w dniach 25-28 września odbywały się mistrzostwa Europy II dywizji w blind footballu. Polska reprezentacja w gronie czterech zespołów uplasowała się ostatecznie na trzeciej lokacie.

W mistrzostwach Europy II dywizji w blind footballu rywalizowały cztery drużyny. Poza reprezentacją Polski oraz gospodarzami turnieju swój przyjazd potwierdziły także ekipy z Albanii oraz Grecji. Stawką tych mistrzostw był awans do najwyższej klasy rozgrywkowej przewidziany dla dwóch najlepszych zespołów. Zmagania toczyły się systemem „każdy z każdym” i na jego podstawie wyłoniono dwie najwyżej klasyfikowane drużyny, które zagrały ze sobą o końcowe zwycięstwo, a dwóm pozostałym przyszło bić się o trzecie miejsce.

Na otwarcie turnieju biało-czerwoni zmierzyli się z Rumunią, której pomimo prowadzenia po efektownej bramce Marcina Ryszki ostatecznie ulegli 1:3. W drugim spotkaniu ulegli 0:1 Grekom, czy pogrzebali swoje szanse na awans do I dywizji. Na zakończenie fazy grupowej Polacy zafundowali Albańczykom strzelecki festiwal, gromiąc przeciwników 11:0. Czterokrotnie na listę strzelców wpisał się Ryszka, trzykrotnie piłkę do siatki wpakowali Mateusz Krzyszkowski i Martin Jung, a raz – Adrian Słoninka.

W meczu o trzecie miejsce nasi reprezentanci ponownie zagrali przeciwko Albanii. Spotkanie to pomimo prowadzenia przez Polaków 2:0 zakończyło się po zaledwie dziesięciu minutach. Kontuzja jednego z zawodników z drużyny przeciwnej i brak graczy na rezerwie zmusiła ich do oddania meczu walkowerem 6:0. Biało-czerwoni znaleźli się tym samym na najniższym stopniu podium turnieju, a złote medale powędrowały ostatecznie do Rumunów, którzy zwyciężyli w finale 3:0 z Grecją.

Skład reprezentacji Polski: Krzysztof Apolinarski, Adrian Słoninka, Marcin Lubczyk, Mateusz Krzyszkowski, Marcin Ryszka, Kacper Domagała, Sebastian Wódz, Martin Jung, Michał Woszczak, Grzegorz Jędrzejewski.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL